Bu Tatilde Neler Yapalım? ( 1 )

2 Yorum

Bizim evde geri sayım çoktaaan başladı. Eminim sizlerde de öyledir. Tatile son günler kala biz planlarımızı yapmaya başladık bile. Aldık takvimimizi elimize gün gün programlar ayarladık. Gelin hep birlikte planlara göz atalım. Sizlerin de hoşuna giden şeyler varsa değerlendirin isterim.
Öncelikle bizim planlarımızdan başlayalım ....
 20 Ocaktan itibaren Trump Towers'da ...Robocar Poli gosterisi var. Ipikom Robocar Poli çizgi filmini hem Türkçe hem de İngilizce olarak çok severek izlerdi. O yüzden ilgisini çekeceğini düşünüyorum. İlk hafta içinde planlarımız dahilinde olacak.

Çocuklar karne sevincini 20-28 Ocak tarihleri arasında dünyaca ünlü çizgi film Robocar Poli'nin sahne şovuyla Trump Alışveriş Merkezi'nde yaşayacak. Gösteri sonunda Robocar Poli kahramanları çocuklarla fotoğraf çektirecek, posterlerini hediye edecek. 

Trump Alışveriş Merkezi'nin çocuk katı Trumpland'de kurulacak özel sahnede en eğlenceli gösterilerini sergileyecek olan Robocar Poli karakterleri, dans şovlarının ardından çocuklarla sohbet edecek ve aktiviteler gerçekleştirecek. Çocuklar gösteri sonunda Robocar Poli kahramanları ile fotoğraf çektirme şansına da sahip olacak. Ayrıca gösteriyi izleyen her çocuğa çizgi filmin posterleri hediye edilecek. 
Gösteriye katılım ücretsiz 
Robocar Poli gösterisi 20-28 Ocak tarihleri arasında her gün 12:00/14:00/16:00/18:00 saatlerinde 4 seans olarak yapılacak. Heyecan dolu gösteri tüm çocukların ücretsiz katılımına açık olacak.

Uniq Istanbul

Geçtiğimiz hafta sonu Uniq İstanbul'a gitmiştik. Bir AVM'den çok bana sanat ve kültür merkezi gibi gelen bu yeri seviyorum. Etkinliklerini de çok beğeniyorum. Sizlere de tavsiye ediyorum. 

İlk olarak Leonardo Da Vinci Expo'dan bahsetmek istiyorum. Dünyanın en büyük ve en kapsamlı Leonardo Da Vinci sergisi 14 Aralık-7 Nisan 2018 tarihleri arasında Uniq müzede sergileniyor. 

Ziyaret Saatleri

1 Ocak 2018: 13:00 – 18:00

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma: 10:00 – 18:00

Cumartesi, Pazar : 10:00 – 19:00

Bilet fiyatları hafta içi: 33 TL
Hafta sonu ise yetişkin: 44, çocuk bileti 38.5

Uniq'te ayrıca başka etkinlikler de var. Wapiyon, sömestr programı hazırlamış. Tam günlük ve yarım günlük katılım mümkün. Yarım gün (10.00-12.30 ) katılmak : 150 TL Tam gün: Yanlış hatırlamıyorsam 250 TL. ( 10.00-16.00 ) Yemekli oluyormuş. Ayrıca saatlik etkinlikler de var. Mesela yalnızca porselen boyama ya da başka bir şey istiyorsanız saati 35 TL civarı etkinlikler var. Bir gün gidip herhangi birini denemeyi düşünüyoruz. 
AVM içinde yer alan bir tırmanma parkuru var. Bir tur için 15 TL ödüyorsunuz. Bir tur daha devam etmesini istiyorsanız tekrar ödeme yapmanız gerekiyor. 
Ipek o kadar eğlendi ki. Üstelik turun sonunda hafif bir endişe ve heyecan duymasına rağmen :))))

Uniq'te bulduğum başka bir etkinlik de müzikal çocuk oyunu olan Balerin Prensesler. 28 Ocak Pazar günü sergilenecek gösteriye biletleri Biletix ya da Uniq Gişeden alabilirsiniz. Bilet fiyatları 33-44 TL.


Uniq içinde Glass Room diye ayrı bir yer var. Orada da gösteriler oluyormuş. İlginizi çeken olursa işte fotoğrafları...
Uniq'te Winter Tales olarak bilinen buz pistinden haberiniz var mı? Büyük bir alan içerisinde olan açık hava buz pisti haftanın her günü açık. Bu tatilde yapılacak farklı bir etkinlik olacağını düşünüyorum. 
Buz pateni yapmak için bir de Akmerkez'de açılan Frozenland'i değerlendirebilirsiniz. 45 dakikası 25 TL ücreti olan etkinlikte ders alındığı takdirde fiyat 70TL oluyormuş. 


AVM'lerden gidiyorsak yine tiyatro severler için haberlerim olacak. Profilo AVM çocuk tiyatrosu olarak şöyle bir program yapmış.

Vee gelelim sinemaya....
Şu an vizyonda olan filmlerden Ferdinand ve Tamircikler i önerebilirim. 
Yeni vizyona giren Bobi ise sanırım pek beğenilmemiş. İçinde korku öğesi olduğu söylelen film bir Çin animasyonu. İpiko Ferdinand'ı okul arkadaşlarıyla sinemada izledi. Tamircikler'i de birlikte izlemiştik. Öyleyse film izlemek istersek sanırım evde sinema keyfi yapacağız.

Biraz da kültürel gezilerden söz etmek istiyorum. Herkesin yaşadığı şehirde gezecek görecek pek çok yer mevcut. İmkanı olan yaşadığı şehrin altını üstüne getirsin bence. Kişinin kendi yaşadığı yerde turist gibi gezmesinin de keyfi ayrı bence. Alın elinize fotoğraf makinelerini çıkın gezin. Benim aklımda Balat, Eminönü, Sultanahmet, Galata gibi rotalar var. Gezdikçe haberdar edeceğim elbet. 
Herkese keyif dolu boll dinlenmeli tatiller diliyorum. 

NOT: (Önceki yazılarımdan etiketler bölümünden çocukla gezilecek yerler ve çocukla gidilecek yerler bölümlerine tıklarsanız orada da pek çok seçenek ile karşılaşacaksınız. Bakınız sayfanın sağ alt köşesindeki etiketler bölümü.)
Sizleri diğer etkinliklerden de haberdar ediyor olacağım. Lütfen takipte kalınız....
Sevgilerimle.....2 yorum

Dolu dolu geçecek bir tatil. Şimdiden iyi eğlenceler :)

Teşekkür ederiz 😍😍😍😍

Yorum için açıklama