Aralık Ayı ve Biten Bir Yılın Ardından

Yorum Ekle

Bir ay daha göz açıp kapayıncaya kadar geçmiş. Yeni bir yıla girmişiz. 2018 tüm dilek ve isteklerinizi karşılar umarım. Ocak ayı için yazma zamanı bile gelmiş. Neyse ben yine biraz geriden alıp Aralık ayı için neler yaptığımızı ve tavsiyelerimi yazayım. Buyurunuz....Hoşgeldiniz.......

Etkinlik
Anne Bebek Çocuk Fuarı İBS Aralık ayında 15-17 Aralık tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde  gerçekleşti. Bir çok katılımcı firmanın ziyaretçileriyle buluştuğu fuarda, çocuklara yönelik etkinliklerle, çeşitli ürün tanıtım ve indirimlerine de yer verilmişti.

İşte size fuardan kısa kısa notlarım ve fotoğraflarım.

Kidsnook ve Ayşegül Dede...Masal gibi bir yerde masal kahramanlığı yapıyor Ayşegül bence. Yazdığı kitaplardan öğreneceğimiz çok şey var. Özellikle de benim gibi masal uydurmakta zorlanıyorsanız, Ayşegül'ün kitaplarını ve taktiklerini ısrarla öneririm. Masal Mutfakta kitabında masalların yanı sıra yemek tarifleriyle de kitabına renk katan Ayşegül'ü can ı gönülden tebrik ediyorum. Biz kitabı zevkle ve heyecanla okuyoruz. 

Masal gibi yer dediğim Kidsnook da hemen hemen böyle bir yer. Stantta bile o büyülü dünyayı yansıtmayı başarmışlar. Eh bana da bol bol fotoğraf çekmek düştü tabii :))))))


Bu yıl fuarın teması Kahraman Annem olunca biz kahramanlar da teker teker geçip poz verdik haliyle.Her zamanki gibi renkli bir fuar.

Çocuklar için hazırlanan etkinlikler


Bol bol organik ürünlerle karşılaşabileceğiniz fuarda ürün indirimlerinden de yararlanarak alış veriş yapma imkanım oldu. Temizlikte de organik ürünler tercih ettiğimden çamaşır, bulaşık makineleri için Sodasan markasını seçtim. Aynı markanın leke temizleyici, yüzey temizlik ve el sabunu çeşitlerini de aldım.  
Kozmetikte ise tercihim Bio Plante oldu. Daha önce de ürünlerini kullandığım markadan çok memnun olduğum için yine satın aldım. Zararlı kimyasal içermeyen ruj ve göz kalemlerinden gerçekten memnunum. Aynı şekilde diş macunu da önerebileceğim ürünler arasında. 


Bir fuar daha böylece sona erdi. 
Gelelim bu ay için hazırladığım diğer kategorilere.

Kitap
Bu ayın kitabı da Masal Mutfakta tabii ki


Hem masal hem tarifler.....daha ne olsun. İnsanın içini ısıtıyor.

Sinema
Son günlerin herkesin dilinde olan filmi Aile arasında benim de tavsiye edeceğim film olacak elbette. 
Çok eğlenceli bir film olmuş. Oyuncularını zaten çok seviyorum. Biraz kafa dağıtalım derseniz kaçırmayın gidin...

Gezi
Bir hafta sonu kaçamağı olarak Aralık başında yaptığımız Trilye Bursa gezisini daha ayrıntılı olarak yazacağım için burada yalnızca adından bahsedeyim. Bursa'nın şirin ve romantik bir beldesi Trilye. Şimdilerde adı Zeytinbağı olarak da anılmakta. Ancak ben eski adını daha çok seviyorum. Daha çok yakışıyor. Mekan
Osmanbey'de metrodan indikten sonra Rumeli caddesi tarafına dönünce hemen sağda bir cafe var. Ben burayı geçen yazın başında keşfetmiştim. Açılalı henüz bir iki ay olmuştu. Önce rengiyle cezbetti beni. Ardından içeriye girince dekoru içimi ısıttı. Ve kahvesini içip pastalarından yeyince de ne kadar isabetli bir seçim yaptığıma kanaat getirdim. Adı Sago. Birbirinden lezzetli pastaları ve doğal dondurmalarıyla Nisantaşı Osmanbey civarında benim vakit geçirebileceğim en hoş cafe diyebilirim. Yolu açık olsun. Ben artık daimi müşterileriyim. O kesin :)))))

2018 hepimiz için sağlıklı, bol gezmeli, öğrenmeli, keyifli, kendimizi geliştirici ve farkındalıklar yılı olsun.

Sevgilerimle...........Yorum için açıklama