Şubat'tan Esintiler

2 YorumTiyatroBu ay da İpek ile gittiğimiz bir oyunu yazayım. Pollyanna. Bu oyunla ilgili bir önceki gönderimde yazmıştım zaten. Okumak için tıklayınız.

KonserBaba Zula konseri uzun zamandır gittiğim en keyif veren, en çok heyecanlandıran ve coşturan konserlerdendi diyebilirim. Bu kadar güzel bir sahne, böylesine içten ve gerçek duyguların yansıtılması ve orada bulunan herkesin yüreğine dokunabilmek Baba Zula'yı benim için farklı kılan sebeplerdendi. Zorlu Performans Sanatları Merkezinde sahne alan grubu izlemeye Murat Ertel'in sevgili eşi ve benim sevgili arkadaşım Esma'nın davetiyle gittim. Doyasıya eğlendiğimiz bu şahane konser için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bir gün bir yerde dinleyin derim.

Film (Home Cinema- Evde Film Keyfi)

En iyi animasyon dalında Oscar ödülü almış olan Ratatouille filmini nasıl olduysa daha önce izlememişim. Nasıl olduysa derken, hem animasyon filmleri seviyorum hem de Oscar ödülü almış filmleri de genelde izlerim. Neyse sonuçta geçen gece izleme fırsatı bulduk ve kesinlikle ba-yıl-dım. Uzun zamandır izlemekten en çok hoşlandığım film oldu diyebilirim. Çok başarılı. İzlemediyseniz bu ay listeye alın derim.


Gezi
Bu aralar kahvaltı mekanlarına merak saldım. Sosyal medyada takip ettiklerimden ya da tanıdıklarımdan tavsiyelerle hem yeni mekan keşfi zevkine varıyor, hem de lezzetli kahvaltılarla buluşuyorum. Geçen ay gittiğim ve kahvaltı için önerilen mekanlar arasında olan Çeşme Bazlama Kahvaltı Nişantaşı bu ayki mekanım.
Okulun birinci dönem son gününde arkadaşlarla okul çıkışı tatil kutlama programı olarak karar verip gitmiştik. Henüz kapısındayken içeriye girme ve o ortamda bulunup kahvaltı keyfi yapabilme isteği duyuyorsunuz. Önce beklesek mi gitsek mi kararsızlığında olsak da, hiç birimiz de mekanın ön bölümünde yerde oturmuş hamur açan teyzenin yanından ayrılıp, pişirilecek o lezzetli pişi, gözleme ve bazlamaları kaçırmayı göze alamıyorduk. Bu arada kapıda beklerken çaylar ikram edildi. Derken yukarıda yer açıldığı söylenince, nihayet kahvaltı yapabilecek olmanın heyecanıyla üst kata çıktık. Mekanın oldukça büyük olduğunu gördük. Oturur oturmaz servisler açılır açılmaz, hemen tepsilerle bazlama, pişi ve gözlemeler masaya gelmeye başladı. Ardından her çeşit reçel, kaymak, tereyağ, yumurta, sucuk ve salatalıklar kendini gösterdi. Reçeller arasında süt reçeli ve lavanta reçeli favorimdi. Doymadan kalkmak yok sözüne gözünüz ilişiyor panoda ve daha da gaza gelip siparişlere devam ediyorsunuz. Halbuki belki de çoktan doymuşsunuz. Masanıza zaman zaman hal hatır sormaya, başka bir şey isteyip istemediğinize bakmaya geliyorlar. Yani fazlasıyla bir ilgiyle karşılanıyorsunuz. Ancak sanırım biz biraz talihsiz bir günde gitmiştik. Servisi yapan arkadaşlar -belki de kendi  aralarında bir anlaşamzlık vardı ve oldukça keyifsizdiler- adeta neden bu kadar çok şey istiyorsunuz tarzında bakış ve hareketlerle bunu hissettirdi bize. Dolayısıyla hepimiz, o arada masaya gelen çok ilgili diğer arkadaşların samimiyetlerinden şüphe duyduk ister istemez. Yine de ellerinden geleni yapmaya çalışıyor gibiydiler. Nitekim o gün ellerinden o kadarı geliyordu demek. Bunları şimdi neden bu şekilde yazıyorum da o kadar çok kızmıyoruma gelince, birlikte gittiğimiz arkadaşlardan biri, mekana daha sonra yeniden gitmiş ve o günkü yaşananları hissetmediği gibi çok da olumlu bulmuş. O yüzden demek ki bazı durumlarda ikinci bir şansı vermek gerekiyor diyerek, beğendiğim yönleriyle de mekan hakkında tüm görüşlerimi yazmak istedim. Umarım siz de giderseniz iyi günlerine rastlarsınız. ;)


Sinema ( Sinemada Film )
 Film bir uzay gemisinde geçmekte. Jim ( Chris Pratt ) ve Aurora ( Jennifer Lawrance )  içinde 5000 den fazla insanın bulunduğu  ve yaklaşık 90 yıl sonra uyandırılmaları gereken bir uzay gemisinde erken uyanarak zaman geçirmek zorunda kalan iki kişidir. Zaman geçtikçe birbirlerine yaklaşan bu ikilinin diğer insanları kurtarmaya çalışma çabaları, yaşadıkları ilginç deneyimler konu edilmiş. Bana çok ilginç ve değişik gelmedi ancak efektler açısından oldukça etkileyiciydi. Kötü zaman geçirdim diyemem ama mutlaka görülmesi gereken bir film olduğunu düşünmüyorum.

Bu aylık da bu kadar. Sağlıcakla, esenlikle ve hoşçakalın....
İçinde sevgi gününü de barındıran bir ay olan Şubat'tan herkese sevgi dolu günler dilerim.2 yorum

ya bu nefis bir post olmuş ki ya her şeyin güzeli olmuş sankiii :)

Teşekkür ederim sevgili deeptone :)) Bunu her ay yapıyorum.

Yorum için açıklama