İBS 2016

2 Yorum
Başarılı bir ekip ve organizasyonla gerçek bir emek harcanarak bu yıl da İBS fuar kapılarını ziyaretçilerine açtı. 16-17-18 Aralık'ta İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleşen fuara henüz gidemediyseniz son günü yakalama şansınız var.

Sizi neler bekliyor diye bir göz atmak isterseniz buyurun fotoğraf ve notlarıma...
Öncelikle sevimli dostlar sizi karşılayacak.


Hemen sonrasında stantlar arası yolculuklara çıkacaksınız. Yolculuk diyorum çünkü burası gerçekten büyük bir yer ve bir gittiğiniz yere tekrar gitmek istediğinizde sağlam bir yön algısına da sahip olmalısınız. Şaka bir yana düzenli bir tur atmanızı tavsiye ederim. Yani bir yerden başlayıp belli bir düzen takip ederek yapabilirsiniz mesela. Aslında stantlar üzerinde numara ve rakamlar yazılı. Fotoğrafını çeker, tekrar dönmek isterseniz de okuya okuya da bulabilirsiniz. Ayrıca fuar girişinde alanın genel bir krokisi var. Bence onun da fotoğrafı yanınızda olsun.Fuarı gezerken göz ardı etmemeniz gereken bir başka şey de söyleşiler. Birbirinden değerli konuklarla yapılan söyleşilere katılmak için hem panoları hem de duyuruları takip etmeniz yeterli. Yarım saatte bir gerçekleşen söyleşilerden hepsine yetişemesem de sevgili hassasanne Ece ve çocuk gelişimi uzmanı Özge'yi kaçırmadığıma sevindim.
Söyleşide çocuklara neden sınır koymamız gerektiği, sınırları belirleyip o sınırlar içinde özgürlük tanımamız gerektiği ve bunun da çocuğun kendine güvenmesine fırsat vereceğinden bahsedildi. Özellikle Özge'nin bahsettiği zaman sınırlandırması konusunu daha detaylı anlatmak isterim. Benim de tavsiyeye ihtiyaç duyduğum bir konu olduğunu fark ettiğimden, hem dinlediklerimi hem de fikirlerimi paylaşacağım bir yazı yazmak şart oldu.

Dr. Gökhan Mamur ve diyetisyen Dilara Koçak söyleşisinde ise yine kaçırılmayacak bir konu vardı: Beslenme. Çocuklarımızın karınlarının doyurulması ile beslenmesi arasındaki farkın beni nasıl etkilediğini söylemeliyim. Bu konuya da başka bir yazıda yer vermeye karar verdim. 
Bu güzel söyleşilerin aralarında stantları gezmeye devam ederken tanıdığım çok tatlı sevgili blogger annelerden Amine'nin (bohemother) yanına uğrayınca hem birbirinden hoş ve farklı bohemaksesuar ürünleri inceledim -ve elbette bisürü aldım :))- hem de fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedim.
Fuarda çocuklarınız için çeşitli etkinlik alanları mevcut. Oyun ve eğlence yalnızca çocuklar için değil, büyükler için de. Çeşitli oyun ve yarışmalarla ziyaretçilere renkli ve heyecanlı bir gün geçirtmek isteyen anlayışla İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı Türkiye'nin en trend fuarı olarak yerini koruyor. 
 
Başta Boyut Grup ve Seçil Fida olmak üzere, fuarın organizasyonunda emeği geçen herkesi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.

Sevgilerimle.......


2 yorum

Ülkemizde boylesine güzel etkinlikleri görmek ne kadar mutluluk verici🙏 Ayrıca katılımcıların hepsinin ayrı ayrı ışıldadığını görünce insan ister istemez içinden "Benim hala umudum var🎶" diye mırıldanıyor😊

Keşke olsan da sen de katılsan. Bir dahakine inşallah canımcım.

Yorum için açıklama