Uyanış.....Dönüş

6 Yorum

Blog yazmaya başladığım günden beri  bu kadar uzun bir süre blogumdan ve sosyal medyadan uzak kalmamıştım. Bunu planlayarak yapsaydım önce bir yazıyla ya da gönderi ile ilan eder, bana biraz müsaade derdim. Ancak bu öyle birdenbire, öyle karşı konulmaz bir şekilde gelen herşeye uzak kalma arzusuydu ki, zorlamayla bir şeyler yapmak yerine sessizce çekildim ortalardan.

Açık söylemek gerekirse, ne bir eksiklik ne de özlem duydum sosyal medyaya karşı. Demek ki o kadar da bağımlı o kadar da esiri olmamışım diye düşündüm kendi kendime; bilinç dışı girmiş olduğum kendini farkında olmadan test etme sürecinde.

Ancak blog yazmaya da ara vermekle ve hiç bir şey yazmamakla birlikte bir boşluk, beynimde birbirinden bağımsız sözcükler, değişken duygularla mücadele etme durumu başladı. Yazıya döktüğüm her şey içimde kalmaya başlayınca, kendine yer bulmak isteyen içimdeki sesleri tutmak zorlaştıkça sürekli içimden konuşup kafamda cümleler yaratmaya , kimi zaman resim yapma isteği gelmeye, kimi zaman kafamda melodiler uçuşmaya başlayınca, yaratıcılık ve ortaya yeni bir şeyler çıkarmaya dair arzuya ve ardından gelen doyum hissine teslim oldum.

Ama sanki bir şeyleri tamamlayıp , "Hazırım" diyerek dönmek istiyordum. Belki içsel yolculuktu tamamlamak istediğim, belki öze dönüş, belki de yeniden doğuş...Lakin her ne kadar "hazırım, bombayım, biriktirdim de geldim, kitap yazdım(aklımda yok değil)" diyemesem de, bana göre farklı bir "BEN" ile buradayım.

Kendim paylaşımda bulunmadığım gibi, takip ettiklerimi de ihmal ettim bu süreçte. Tamamen uzaklaşmaktı istediğim. Yapılan yorumlara cevap vermediysem, her hangi bir yorumda bulunmadıysam kimseye, sebebi yokluğumdu. Zaman zaman şöyle bir bakıp doğum gününe ya da özel durumlarına denk geldiğim kişilere yorum ya da tebrik yazmak dışında yoktum ortalıkta. Kimse gönül koymamıştır umarım.

Bu daha çok kendi kendime bir hesaplaşma, arayış, kayboluş, var oluş ve yok oluş gibi aynı anda zıt, eşit bir çok anlam barındıran süreçti diyebilirim. Bu sürece eşlik eden terapi seanslarım da oldu. Belki de geçen yıl babamın kaybıyla yaşadığım kendi içimde kayboluşu, var olmaya çalışır gibi göstererek kendimi fazlaca yormuş, bunun sonuncunda da daha büyük bir boşluk yaşamıştım.

Tamir olmam gerekiyordu. Hala bin bir soruyla ve çelişkilerle baş etmeye çalışsam, boş vermişlik, yokluk, varlık gibi kavramların içinde gidip gelsem de, bildiğim ve yapmak istediğim şey, yazmak...Ne olursa olsun yazmak. Blog yazmak, kısa öyküler yazmak, şiir yazmak, şarkı yazmak ve üretmek.

Sosyal medyaya dönüş de beraberinde olacak haliyle bu uyanış sürecinde. Blog ve sosyal medya bir arada gitmeli bence. Yazdıklarımın okunması her şey demek olmasa da çok şey ifade ediyor. Ve yazdıklarını duyurmak da önem taşıyor bu durumda.

Zaman zaman yok olursam bilin ki kendimi aramaya çıktığımdandır. Ve bence kendini aramaya çıkışlar hiç son bulmaz. Etkenler ve durumlar değişince duygular ve tepkiler de değişebilir.

Bu yazıyı da yazmak istememle yayınlama isteğim aynı gitmeyebilir bile.
Sabah ola hayrola....
Her anlamda....:))))

6 yorum

Hoş geldin Jale. Aynı süreçleri yaşıyorum sayılır. Yazdıklarını kendimi buldum zaman zaman. Bloğuma uzun esler veriyorum tıpkı sosyal medya hesabım gibi. Eskisinden çok daha seyrek internetteyim. Akıllı telefon sayesinde bildirimler aracılığı ile takip ettigim bazi bloglarin yazılarını okuma şansım oluyor.seniki de bu şanslı blog yazısından oldu. Bak hatta yorum bile yaptım. Yüreğine sağlık. Toparlanma aşamasını geçmek ve blogcuğumla bulusmak ümidiyle...

Ne güzel demişsin Jale'ciğim ve keşke herkes senin gibi arayışlara, kayboluşlara ve sonunda illaki buluşlara gidebilse. Zaten asıl hayatı, kendimizi ve çevremizdeki herşeyi sorgulamaya başladığımızda başlamıyor muyuz gerçekten yaşamaya? Ne mutlu sana. Hoşgeldin tekrardan aramıza güzel kaleminle. Sevgilerrr

Hos geldiniz. Ben de yazin 2 ay yapmistim iyi geldi mola sonrasinda daha bir coskuyla sarildim bloglarima. Arada bir uzaklasmak gerekli demek ki.

İlgin ve yorumun için çok teşekkürler Minel Se. Çok hoş bir blogun var. bence ihmal etme. Gelsene burası çok güzel :)))))

Eda'm çok teşekkürler. "Sorgulanmayan bir hayat yaşanmaya değmez" demiş üstat Eflatun :))
Hoşbuldum. Seni de buralarda gördüm pek memnun oldum :)

Hoşbuldum ve teşekkür ederim Derya. Hamle yapmak için önce bir gerilemek gerek değil mi ama....

Yorum için açıklama