Yarım Kalmış Bir Yazının Ardından Tatile Hazırlık

1 Yorum
Onu yazayım diyorum olmuyor. Bundan bahsedeyim diyorum sinmiyor. Var bir şey ama çıkmıyor. Tamamen kendim için yazmak istiyorum. Ama onda da kararsız kalıp istediğim noktaya değinemiyorum sanki.

Yazacaklarımı sıralasam belki düzen gelecek de iyisi mi şuraya notlar alayım.


Kızımın bebek arabasını verdiğimde yaşadığım duygusal eksiklik ve özlemi yazayım diyorum,

ya da;

TV izlemenin verdiği rahatlatıcılığı ve genele uymakla birlikte en kolay rahatlama ve beynini boşaltma olduğunu yazmak istiyorum. (Uzun bir aradan sonra bir kanala boş boş bakmak iyi geldi birden ne bileyim.)

Sonra başka bir his geliyor; Yaz aylarının gelmesiyle birlikte( bu yazıyı 1 ay önce yazmaya başlamıştım ) geçen seneki anıların hücumunu ve belki de bu yüzden her şeyden uzak kalmak isteğimi ve dolayısıyla yazamadığımı, bazen görünmez olmak istediğimi yazasım geliyor.

Bu seneki çalışma dönemimi bitirip kazanım ve kaybedişlerimi yazsam mesela. Kızımın ilk kez okula başlayıp onun yaşadıklarını ve benim tüm bunlarla baş edemememi yazmak istiyorum.

Tatil kararsızlıklarımı, seçeneklerin neler olduğunu da yazsam, burada biraz başkalarına da faydam olsun yazısı çıkar bundan diyorum.

Bir iki akşamdır aklımda sinek kovucu ve zararları var. Araştırıp yazmalıyım.

Derken;

Bir de baktım yaz gelmiş de geçiyor neredeyse. İyisi mi sondan başlayayım. Tatil hazırlıkları diyelim ve nasıl hazırlandım bir bakalım.....

Tatile çıkmadan önce ilk başta yapılması gereken şey bir liste hazırlamak. Hem de çok önceden yazılmaya başlanan bir liste. Aklına geldikçe yazacaksın. En gerekli malzemelerden başlayarak, zaman zaman "aa şu da vardı", diyerek eklemeler yapacağın kağıt kalemini kolayda tutacaksın. ( Kolayda tutmak önemli çünkü aradığında bir türlü bulunamaz o kağıt ve kalem ). Ben de öyle yaptım.

Alış veriş yapılması gerekiyorsa, günler öncesinden sakin kafayla çıkıp yapmak en güzeli. Hem unutulan bir şey olursa yeniden çıkmak için vakit oluyor, hem de iki ayağın bir pabuca girmeden rahat rahat keyifle hallediyorsun.

Tatil hazırlıkları, çocukla tatil ve çocukla yolculuk ile ilgili önceki yazılarımı buradan, buradan, buradan, buradan okuyabilirsiniz. Nasıl hazırlandığımızı, yolculuklarda neler yaptığımızı anlatmıştım. Şimdi yeniden okuduğumda neler değişmiş farkına varıyorum. Kızımız biraz daha büyüdüğü için kimi zorluklar yaşanmayacaktır. Bakalım nasıl bir yolculuk ve tatil bizi bekliyor. 

Devamında görüşmek üzere....
Sevgiler....

1 yorum :

canım nerelerdesin sen özledik senii :))

Yorum için açıklama