Vialand Tema ParkıTurumuz

5 Yorum
Uzun zamandır yazı yazmadığımı görünce ( sebeplerine sonra geleceğim ) bir yerden başlamak gerek diye düşündüm ve çok önceleri yazıp, yayınlamadığım bir yazıyı yayına almaya karar verdim. Eski bir yazıdır ancak gezilen yer hakkında yine de bilgi vermekte olduğundan paylaşmak istedim.Ülkenin ilk Tema Parkı olan Eyüp'te bulunan Vialand'e gidişimiz serin hatta soğuk bir güne denk geldiğinden, tam anlamıyla faydalandığımızı söyleyemeyeceğim. Ama çoktandır gidip görmek istediğim bir yerdi ve en azından bir daha gitmek ister miyim ya da İpek için ne kadar uygun bir yer olduğu konusunda fikir edinebildim.
Oldukça kalabalık bir sıra bekledikten ve biletleri aldıktan sonra, çocuklar için hangi bölümlerin onlara göre olduğunu gösteren bir boy ölçüm tabelasına yaklaştık. 3 yaşında bir minik için çok fazla seçenek yoktu aslında. 
Burasının daha büyük çocuklar ve yetişkinler için daha eğlenceli olacağını düşünüyorum.


Gezimize başlarken, uzaktan gördüğü Nefeskesen ve Maceraperest trenler İpek'in ilgisini çekti ve onu çok heyecanlandırdı. Ancak yalnızca seyretmek istediğini de önceden belirtti.Bu minik evlerin yanından geçmek, yanlarında fotoğraf çektirmek sanırım bizim için yeterli olacaktı :))) 


Sonunda hiç bir şeye binmek istemeyince biz de soğuğun da etkisiyle hızlı bir tur atıp çıkmaya karar verdik. 
Evde kitabını da okuduğumuz Kaptan Gaga'nın yanına çıkmayı çok istedi. Sanırım Vialand için en çok aklında kalan bu olacaktı.

Güncel bilet fiyatlarını buradan bulabilirsiniz.

Bundan sonraki gidişim İpek'siz ya da İpek biraz daha büyüyünce olacaktır. Görülmesi gereken bir yer mi? Bence evet değişik bir mekanda, adrenalin dolu saatler geçirmek isterseniz alternatif bir eğlence olacaktır. 

Sevgiler....

5 yorum

canim biz de gecen yil nehir 3,5 yasindayken gitmistik. cok da eglenmistik aslina bakarsan. minik kasifler ornegin ipek'in yasina uygun olabilirdi. belki de soguk hava olumsuz etkiledi.

http://fezakiral.blogspot.com.tr/2015/04/vialand-de-sinirsiz-eglence.html

Güzel bir yere benziyor ama sicak havada daha rahat gezilir sanirim.

Evet canım haklısın. Havayla çok alakalı. Oraya gidemedik bile. Neyse bir dahaki sefere inşallah.

Evet kesinlikle iyi hava şart. :)) Üşüyeceğiz diye çok kalamadık.

Bende yeğenlerimi sık sık götürdüğüm yer çocukların çılğın dünyası Sıcak zamanlarda çok çok daha iyi :) tavsiye ederim :)

Yorum için açıklama