Şubat Derlemeleri

1 Yorum
Şubat ayında yapacağım tavsiyeler ve bahsedeceğim seçimler için biraz geç kalmış olabilirim. Yine de neler okudum, nerelere gittim ve neler tavsiye edeceğimi paylaşmak istiyorum.

Kitap

Okumaya daha önce başlamış olup, aralıklarla okuduğumdan bu ay bitirebildiğim bir kitabı paylaşıyorum. "Sevginin Kökleri". Aile dizimi ve terapileriyle ilgili fikir edinip, düşüncelerinizde farklı kapılar açacak bu kitabı, konuyla ilgiliyseniz mutlaka tavsiye edeceğim. Konuyla ilginiz olmasa da eğer, hala kendiniz ile ilgili keşifler peşinde ve anlam arayışındaysanız da faydalı bir kaynak olduğunu belirtmeliyim. Ben hem çok keyif aldım, hem de çok şey öğrendim diyebilirim.

Film

İlki kadar olmasa da eğlenceli bir film olmuş. Ancak sanki aceleye getirilmiş ve üstünkörü çekilip yetiştirilmeye çalışılmış gibi bir his uyandırdı bende. Oyuncuları sevmesem filmi de çok sevmezdim. 

Evde Film Keyfi

Robert De Niro zaten hayran olduğum bir oyuncu. Anne Hathaway de gerçekten başarılı ve iyi. Konu çok iyi işlenip gayet keyifle izlenebilen bir film olmuş. Şiddetle tavsiye ederim. :))))

Yer MekanBu ayın mekan keşfi "Raf" olacak.  Daha önce mekan sahipleriyle sohbet etme fırsatı bulmuş ve detayları da yazarak paylaşmıştım. Reşitpaşa'da farklı konseptiyle ve seçkin ürünleriyle yeni hizmete girmiş bir cafe. İlgili yazıyı burada bulabilirsiniz.

Ayrıca Şubay ayına ekleyeceğim diğer yer de, her sene muhakkak ziyarette bulunmaktan keyif aldığım Maşukiye gezisi olacak. Aslında günübirlik yapılmış bir plan değildi. Kocaeli'de bir otelde konaklayacak, gündüzleri de Maşukiye, Sapanca, Kartepe gezecektik. Kelimelerimden de anlaşılacağı üzre konaklama kısmını gerçekleştiremedik. Şöyle ki beş yıldızlı termal spa bir otel olarak lanse edilen otel, artık her yıldızlı otele şüpheyle bakmama sebep olacak türdendi. Otele akşam saatlerinde varmış, yemek yemeden önce spa ve termal sulardan yararlanmak istemiştim. Lakin hem çok kalabalıktı, hem de istediğim temizlik ve titizliğe rastladığımı söyleyemeyeceğim. Masaj yaptırmak için de herhalde 3 gün önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyordu. Neyse spa yapmasak da olur diyerek, yemek için restorana indik. Açık büfe olarak hazırlanmış akşam yemeği için ne desem az. Hiç biri birşeye benzemeyen son derece özensiz ve tek tip hazırlanmış yemeklerden bir tane bile alamadan tabağım boş bir şekilde masaya dönünce, aynı şeyi eşimin de yapmış olduğunu gördüm. "Askerde bile bundan iyi yemekler olmuştur", diyerek memnuniyetini! belirttikten sonra biz usul usul restorandan da ayrıldık. Aslında çok usul da ayrılmadık. Eşim tüm memnuniyetsizliğini yetkili kişiye aktardı. "Üzgünüz" şeklinde bir cümleden başka bir şey sunamayan yetkiliyi de orada bırakıp, ardımıza bile bakmadan otelden ayrıldık. ( Tabii ben önce son hız odaya çıkıp valizleri toparladım. Evet birazcık dağılmıştık...)
İyi ki otele akşam saatlerinde gitmiş, öncesinde Maşukiye'de yemeğimizi yiyip manzara ve doğanın tadını çıkarmış, Sapanca'da gölün çevresinde dolaşmışız. Aman siz siz olun benim gibi hüsrana uğramak istemiyorsanız, yıldızına mıldızına güvenmeyin de muhakkak tavsiye ile ya da adını çok iyi duyduğunuz bir otele gidin. 

Tiyatro

Artık yalnız kendi gittiğim tiyatroları değil, çocuk tiyatrolarını da listeye almam lazım. İşte en son İpek'le gittiğimiz çocuk oyunu. "Niloya". Akatlar Kültür Merkezi'nde sergilenen oyunu benim kızım çok sevdi. Yaş olarak sanırım kızım gibi küçük yaşlara hitap ettiğinden(İpek 3.5 yaşında) 4 yaştan büyükler için fazlaca basit kalabilir. Gerek müzikleri, gerekse izleyiciyi yani çocukları oyuna dahil etmesiyle miniklerin ilgisini çeken oyun, konu olarak da bence o yaş için uygundu. Hayvanlar, dünyadaki birkaç ülkenin tanıtımını içeren oyunda İpek'in en çok hoşuna giden şey sanırım çizgi filmini izlediği karakterleri sahnede görmek oldu. Daha önce de "Canım Kardeşim" izlemeye gitmiştik. Ondan da aynı şekilde hoşlanmıştı. 

Seçimleriniz ve kararlarınızdan hep memnuniyet duymanız dileği ve sevgilerimle....

1 yorum :

Bloğumda ödüllü blog keşif etkinliği var ayrıca çekiliş var beklerim sevgiler :)

Yorum için açıklama