Ocak Ayının Seçim ve Tavsiyeleri

7 Yorum
Ocak ayında okuduğum, beğendiğim, tavsiye edeceğim konuları derleyip bir yazı yazmaya karar verdim. Daha önce de Haziran ve Temmuz  aylarında yapmıştım. Sonra zaten Ağustos ve Eylül benim için olmayan aylar gibiymiş.
Kısacası 3 aylık bir aradan sonra yeniden seçim ve tavsiyeler kategorisine devam ediyoruz.

Kitap
Aralık ayında gittiğim festivalden ve geçenlerde kitapyurdu.com'dan satın aldığım kitaplar vardı. Hangisinden başlayacağıma karar veremeyince, yine aynı anda iki üç kitap okur hale geldim. Aslında bu bana heyecan veriyor. Okuduğum kitabı bitirip diğerine başlama telaşına girmiyorum. Biraz ondan, biraz bundan okuyarak kitaplarla ilgili merakımı biraz gidermiş oluyorum. İngilizce mutlaka bir tane okuduğum oluyor. Onun yanında da genelde iki Türkçe kitaba başlıyorum. 
Annelere çocuklarıyla oyun oynama konusunda yardımcı, kolay, pratik ve eğlenceli önerileri var. 
9 çocuklu bir annenin annelik serüvenini anlattığı bir hikaye.
Okumaya başladığımda zorlandığım, içerdiği şiddet sebebiyle bırakmaya yeltendiğim, ancak merakımdan hızla okuyup esas önemli ve ilginç bölüme geldiğim sarsıcı bir kitap.

Film:

Sanki bana göre çok uzun zamandır sinemaya gitmiyordum. Öyle bir özlemiştim ki, bir günde birden çok filme gidebilirdim. Tabii nerede bende o vakit? Hoş buna bile zor zaman bulabildim ya neyse...İyi ki de gitmişim dediğim filmlerdendi. Türk sineması adına da seviniyorum böyle yapımlar izledikçe.   
Nadide Hayat, yönetmenin konuyu farklı işleyişi ve oyuncuların başarısıyla ayırt edici özellikte bir film olmuş.

Home Cinema, Evde Film Keyfi:

Zamanda seyahat edip, olmuş ya da olası olayların önüne geçmeye ve suçluları yakalamaya çalışan bir zamansal ajanın hikayesi konu ediliyor. Son zamanlarda birbiriyle bağlantısı olmayan geçişler, anlamsız sonlar içeren bir çok film izledikten sonra sıradışı olmayı başarmış bir film bence. Mutlaka izleyin derim.

Dizi Film

Bana kalırsa Amerikan film piyasası artık çok başarılı senaryolar çıkaramıyor. Onun yerine öyle çok dizi film cikiyor ki piyasaya ve senaryolar o kadar iyi ki, iyi film yapmaya gerek ve ihtiyaç duymuyorlar sanırım. Lie To Me, bu aralar favorim. Dr. Lightman ve ekibinin yalanları ortaya çıkartma sürecini konu alan, her bölümde yeni davalar, yeni yüzlerle mücadele eden Lightman ve ekibi, insanların beden dilini ve yüz ifadelerini okuyarak yalanları analiz ediyor.

Yer
Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi çok seven biri olarak fırsat bulup da bu isteklerimi gerçekleştirdiğimde, o ay ki seçtiklerim bölümüne mutlaka ekliyorum. Geçtiğimiz hafta sonu daha önce görmemiş olduğum bir yere gittim. "Eskişehir". Gezi notlarımı bir başka yazımda ele alacağım ancak bölüme eklemiş olmak istedim. Eğer becerebilirsem bu sene görmediğim pek çok yeri görmek istiyorum. Sene başından itibaren plan yapmakta fayda var. Yaşadığımız şehirden başlamak bile olabilir. Yenilik ve değişiklik iyidir.

Oyuncak Müzesi
Bu ay içinde gezdiğim yeni bir mekan olarak ilk kez ziyaret ettiğim müze ile ilgili yazım için tıklayınız.

Seçim ve tercihlerinizin sizi mutlu edeceği bir ay geçirmeniz dileklerim
ve
sevgilerimle.......
7 yorum

hepsi birbirinden seker tavsiyeler :))

Oyuncu Anne yi ben de yeni aldım ama daha başlayamadım. Çok merak ediyorum umarım beni hayal kırıklığına uğratmaz

Oyuncu Anne yi ben de yeni aldım ama daha başlayamadım. Çok merak ediyorum umarım beni hayal kırıklığına uğratmaz

Güzel tavsiyeler var. Hikayeler de çok hoş.

Keyifli bir kitap Aylincim. Oyunlarla birlikte hikayeyi de veriyor. Eğlenceli.

Nihalcim beğenmene sevindim. :)

Yorum için açıklama