Üç TutKu Festivali ( Kitap Kahve Çikolata)

3 Yorum
Festivalin en çok adına vuruldum diyebilirim. Harbiye Askeri Müze'de başlayan festivalin içeriği hem kitap, hem kahve, hem de çikolata olunca üç tutku diye adlandırmak çok doğru bir seçim olmuş. Ancak gidip gördükten sonra, en çok vurgunun kitap olduğunu kahve ve çikolataya az yer verilişini yadırgadığımı söylemeliyim. Sanırım hayalimde daha çok kahve ve çikolata kokularıyla, bu tutku dünyasına yaraşır bir müzik eşliğinde kitap dünyasına yolculuk edeceğim şeklinde bir festival canlandırdım. Bugün fuarı ziyaret ettikten sonra ben de hem izlenimlerimi paylaşmak, hem de siz de aynı beklentiler içindeyseniz ya da nasıl bir organizasyon olduğunu merak ediyorsanız detaylı bilgi vereyim istedim.
Biletleri girişte kapıdan alabiliyorsunuz.(5TL) Girer girmez festivalde yer alan stantları görebiliyorsunuz. Ayrıca girmeden önce müze görevlilerinin sizi kibarca yönlendirip yardımcı olmaya çalıştıklarını da söylemeden edemeyeceğim. Mesela aracınızla gideceksiniz, otoparkından faydalanabiliyorsunuz. 
Hafta içi bir gün sakin olacağını düşünmüş, rahat rahat gezerim diye hayal etmiştim ancak sanırım bir ya da bir kaç okulun ziyaret ettiği saate denk geldim. İçeride hatrı sayılır bir kalabalıkta öğrenci ve tabii ki bolca gürültü vardı. (Başta da belirttiğim gibi ben sanmıştım ki bu üç tutkuyla haşır neşir huşu içinde geçireceğim bir gün olacak ve ben elimde kahvem, damağımda çikolata tatlarıyla dolaşırken etraf da sakin olacak.) 


Kitap stantlarının hepsinde belli oranlarda indirim ve bazılarında imza günleri vardı. Benim en çok takıldığım yine çocuk kitapları stantları oldu :))))
Birinci katta kitap stantları, kahve ikramları, hediyelik eşya stantları


İkinci katta Dr Oetker worksop standı, kitap stantları ve iki (evet sadece iki) çikolata standı, bir iki hediyelik eşya standı vardı.

Ayrıca ikram ya da ücretli olan kahvelerinizi yudumlayabileceğiniz oturma alanları mevcut.

Sahaf standı da kurulmuş meraklısı için. Salaş görüntüsüyle kendine çeken bir yanı hep vardır bana göre sahafların.
Benim için gerçekten tutku olan bu üç güzelle de selfie yaptıktan sonra turumu tamamlayıp fuardan ayrıldım.


İpek için seçtiklerim ve bizim için aldığım iki kitap. ( Sherloch Holmes-meraklısı olan eşime-, Mesnevi-çoktandır merak ettiğim bana- ) 
Festival 27 Aralık'ta son buluyor.

Tutkulu, kahveli, çikolatalı ve bollll kitap okumalı günler dilerim....
Sevgilerimle.....


3 yorum

Ben de gitmeyi istemiştim ama ayarlayıp gidemedim. Sanıyorum çok şey kaçırmamışım :)

Konsept güzelmiş tabi Dediğiniz gibi kahve ve cukulatayla kitaplara göz gezdırebilecek ortamı saglayabilselermiş iyiymiş.
Yeni kitaplarınız da hayırlı olsun iyi okumalar

Merhaba acaba bu festivalden nasıl haberdar oldunuz bende kitap ayraçlarımla bu tarz etkinlilere katılmak isterim.

Yorum için açıklama