İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı 2015

2 Yorum
Bu sene dördüncüsü düzenlenen İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı her yıl kendini yenileyerek, farklılıklar katarak, fark yaratarak açılışını bugün yaptı. Başarılı bir organizasyon ve sağlam bir ekiple gerçek bir emek harcanarak ziyaretçilerine kapılarını açan fuar, bu yıl da anne baba ve çocukların ve anne baba adaylarının ilgisini çekmeye devam ediyor.

Öncelikle bu sene bir ilk olan Anne Bebek Çocuk İBS ödülleri, halk oylamasıyla belirlenip, İBS Ödülleri Galası'nda sahiplerini buldu. Büyük bir özenle hazırlanan tören, kırmızı halı basın çekimiyle başladı.
 Ardından özel bir pandomim show eşliğinde ödül kategorileri tanıtıldı. 
"Hamile dostu ürün", "Bebek dostu ürün", "Çocuk dostu ürün", "Anne dostu ürün", "Aile dostu ürün", "İnovasyon", "Sosyal sorumluluk" ve "Yılın Ürünü" kategorilerinde ünlü markalar yarışarak halkın belirlediği oylarla sahiplerini buldu.
"Yılın ilham veren anne" ödülüne Ceyda Düvenci layık görüldü. Ödülünü almak için sahneye gelen Ceyda Düvenci, 5 yıldır kızıyla birlikte serebral palsi ile verdikleri mücadeleyi anlatırken, salonda izleyen herkese örnek olacak şekilde hayata pozitif bakışından bahsederken, aynı ya da benzer mücadeleyi sürdüren annelere nasıl ilham verdiğini sergilemiş oldu. 

Ödüllerin dağıtılmasının ardından kokteyl verilen salona geçildi. 
Fuar alanına şöyle bir göz attığımda ise ne kadar renkli, ne kadar göz alıcı ve eğlenceli bir organizasyon olduğunu düşündüm. 
İstanbul Kongre Merkezi çok büyük bir alan. Fuar alanına standların dağılımı ve yerleşimi de benim çok hoşuma gidiyor. Hızlı turuma başladığımda ilk olarak Lansinoh standında sevgili Esra Ertuğrul ile buluştuk. Hamile eğitmenliğinin yanında emzirme danışmanı olan Esra, sorulan sorulara cevap vererek uzman görüşüyle annelere ve anne adaylarına yardımcı oluyor.
Bir başka stantda "su" gibi bir standın yanındayım. Sevgili arkadaşım Arzu'nun eşi yurtdışına ithal ettiği el yapımı peştemal ve çeşitleriyle "su koleksiyonu" yaratmış. katalog çekimlerinde İpek'in de yer aldığı koleksiyon, yüzde 100 el yapımı olup, hiç bir zararlı kimyasal boya içermiyor. 
Geçtiğimiz yaz plaj kıyafetlerini kullandığımız modellerine hele bayılmıştık. Fuarda kesinlikle ziyaret etmeniz gereken bir yer olduğunu söylemeliyim.


Fuarı gezmeye doyamadım elbette. Hatta oldukça hızlı bir tur atmak durumunda kaldım. Nasılsa yarın yeniden gideceğimi düşünerek bugünkü kısa turumdan bazı kareler paylaşmak istiyorum.
Fuarın en ışıltılı, en çok ilgi çeken bölümlerinden birindeyiz. Sevgili müzisyenanne Ahu Yıldırım sahnede coşarak ve çoşturarak hem ailelere hem de miniklere harika vakit geçirtiyor. Etkinliklerini takip edip kaçırmamanızı öneririm.


Tots and more standı bloggerların ortak buluşma noktası gibiydi. Tabii fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedik. 
Fuara alanından ayrılmadan önce en sevdiğim çizgi film karakterlerinden olan bir tanecik Sponge Bob ile bir hatıra fotoğrafı çektirmez miyim hiç?   

Bugünlük bu kadar. Yarın tekrar gideceğim elbette. Üstelik bu kez İpek kızım ve oyun grubumuzla birlikte.
Kaldığım yerden devam edeceğim. 

Sevgilerimle....

2 yorum

Merhaba,
Blogunuzu yeni keşfettim. Sizi takibe aldım, bana da beklerim. Sevgilerle...
www.neclasolen.com

Ne güzel oluyor böyle yeni bloglar keşfetmek. Ben de sizi buldum.

Yorum için açıklama