Her Şeyin Bir Zamanı Var ( Konuk Yazar )

Yorum Ekle
Bugünkü konuk yazarım sevgili Aylin Demir ( mavininguncesi ) yazısında çalışan anne olarak yaşadıklarından, duygularından bahsetti ve tavsiyelerde bulundu. Buyurunuz...Keyifli okumalar. 


Anne olmak başlı başına çelişkiler içinde kalmak demek. Konunun önemi yok... Unutmayın, her şeyin bir zamanı var ve o zaman gelince her şey yavaş yavaş yerli yerine oturuyor. 


Ben ihtiyaçlar nedeniyle çocuğumu bırakıp çalışmak zorunda kaldım geçen kış. Tabiki hiç kimse isteyerek bırakmaz çocuğunu ama bazen içinden çıkılamayan durumlar vardır. İşte benimki öyle bir durumdu. O zaman daha 9-10 aylıktan Ali Baran. O da ben de çok zorlanmıştık. 6 ay çalıştım ama nasıl çalıştım gelin bir de bana sorun.
Ben evden çıkmadan uyanıyordu sabahları ve peşimden ağlıyordu. Anlatıyordum ama daha anlayacak yaşta değildi. Onu öylece bırakıp çıkmak zorunda kalıyordum ve hemen hemen her sabah işe ağlayarak gidiyordum. Baktım olacak gibi değil, hem çocuğum hem de kendim ciddi psikolojik yaralar alıyorduk. Şimdi kazanacağım üç beş lirayı yarın öbür gün psikologlarda harcayacağıma evde oturayım daha iyi dedim ve işi bırakma kararı aldım. 


Şimdi ise yeniden çalışıyorum yaklaşık bir aydır. Ali Baran da 22 aylık oldu. Ne söylesek anlayacak çağa geldi. Çok şükür bu sefer her şey daha kolay oldu. Çünkü artık onu bırakmadığımı anlıyor. Akşam olunca yine yanına geldiğimi görüyor, onunla oynadığımı, onu hala çok sevdiğimi görüyor hissediyor. 


İşten eve gelince telefonu elime almıyorum. Çalışıyor olmanın bu yanını çok seviyorum. Zaten bütün gün işte fırsat olmuyor internete girmeye. Evde de anneyi özlemiş bir çocuk varken zamanımı sosyal medyada geçirmem hiç doğru bir hareket değil. Çalışmak insana zorunlu sosyal medya detoksu yaptırıyor ve çok da iyi oluyor. 


Ali Baran da görüyor onunla çalışırken daha kaliteli vakit geçiriyorum. Daha çok zaman ayırıyorum, ilgileniyor oynuyorum. Konuştuklarımı da anlıyor. 


Özetle demek istiyorum ki, biz ne yaparsak yapalım, ne kadar üzülersek ya da ne kadar beklersek hadi hadi diye o iş olmuyor. Her şeyi akışına bırakmak gerek. Doğru zamanı gelince her şey oluyor. 


Bir anne olarak tavsiyemdir, ne kendinizi ne de çocuğunuzu yıpratmayın hiçbir konuda. Sadece sabırlı olun ve zamanını bekleyin.


Sevgiler


Aylin Demir 

http://mavininguncesi.blogspot.com.tr

Yorum için açıklama