En Yeni Örgü Bebek Yelekleri ( Konuk Yazar )

2 Yorum

Sayfamda bundan sonra yeni bir köşe olacak. İlk olarak beni kendi sayfasına davet eden sevgili Aylin'in(mavinin güncesi) sayfasına konuk olarak yazı yazdıktan sonra ben de artık sayfamda konuk yazarlara vermek istiyorum.  İlk olarak bir hobi sitesinden geliyor yazı. Örgü yeleklere ve yapılışlarına yer veren linklere dair olan yazı aşağıda yer almaktadır. Keyifli okumalar.... En Yeni Örgü Bebek Yelekleri
            Bebek yelekleri, en hassas hazırlanan örgü çeşitlerinden bir tanesidir. Çünkü bebekler için hazırlanan her el işi büyük bir hassasiyet ile yapılır. Bebek bekleyen anneler, bebeklerini kucağına almadan önce, onu ısıtacak bebek örgüleri hazırlamaya başlar. Bunun için farklı örnekler ve kimsede olmayan modeller aranır.
            Örgü bebek yelekleri, genellikle bebeklerin cinsiyeti belirlendikten sonra hazırlanır. Çünkü her alanda olduğu gibi örgü tasarımı alanında da cinsiyete göre bazı farklı durumlar söz konusu olmaktadır. Özellikle model ve renkte cinsiyet olgusuna çok dikkat edilir. Genellikle erkek bebekler için yapılan yeleklerde başta mavi olmak üzere, beyaz, sarı ve kahve tonları kullanılırken, kız bebekler için yapılan yeleklerde başta pembe olmak üzere, mor, turuncu, sarı gibi renkler tercih edilmektedir.
4.jpg görüntüleniyor


Bebek Yeleği Yapılışı

             Örgü  bebek yelek örnekleri için çok güzel yeni sezon örnekleri bulunuyor. Kurdeleli modeller, boncuklu ve işlemeli yelekler, yandan veya ortadan düğmeli örnekler, yaka detaylı modeller bu yeleklere örnek olarak gösterilebilir. Tüm bu örnekleri incelemek için www.yenihobiler.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Anlatımlı yelek örnekleri, en açıklayıcı şekilde sizler için hazırlanmıştır. Hem resim hem de tarif ile sizlere yol gösteren detaylar sadece bir tık uzağınızda bulunuyor.
                örgü erkek bebek yelekleri ve örgü işi yelekler, bayanların yeteneklerine göre tercih edilir. Örgü için hangi teknik kullanılırsa kullanılsın, bebeğe zarar vermeyecek iplerin seçilmesi ve itina ile örülmesi, dikkat edilmesi gereken bir husustur. Bunun dışında bilinmeyen tüm detaylar öğrenilebilir. Çizgili veya damalı, desenli veya düz bütün yelekler, bebekler için hazırlanabilir. Yeni sezonda bebek örgülerinde de farklı modeller karşımıza çıkıyor. Bizler de sizinle bu modelleri en ayrıntılı şekilde paylaşmaya devam edeceğiz. https://www.facebook.com/yenihobisayfasi/?fref=ts facebook adresimizi takip ederek, en yeni modellere kısa sürede ulaşabilir ve örneklerin açıklamalarından faydalanabilirsiniz. İlgi çekici örneklerin tasarımı için sadece yeteneklerinizi kullanmanız yeterli olacaktır.  
2 yorum

Harika bir fikir ve harika bir yazı canım.

Harika bir fikir ve harika bir yazı canım.

Yorum için açıklama