Legoland Ziyaretimiz

Yorum Ekle
Uzun zamandır planlayıp da gidemediğimiz legoland a sonunda ani bir kararla sabah erken saatlerde gittik. Kalabalık olmasın diye tercih ettiğimiz saatler tabii ki diğer kişilerce de düşünülmüştü. Neyse ki çok büyük bir yer olduğundan o kadar da rahatsız olmuyordunuz kalabalıktan.

İlk önce girer girmez bir hoşgeldin anısına fotoğraf çekimi yapıyorlar. Daha sonra dilerseniz bu fotoğrafınızı arkasında istediğiniz bir fonla satın alabiliyorsunuz.


İlk girdiğimiz salon birbirinden harika maketlerle karşıladı bizi. İpek suda giden gemilere heyecanla bakarak gözlerini onlardan alamadı. Maketler oldukça ilgisini çekmiş, karanlıktan biraz rahatsız olmuş biraz daha ışık olsa oradan hiç çıkmayacakmış gibi sevmişti.
Boğaz köprüsü ve gemilere ikimiz de bayıldık.
Maketleri tanıttım.
Hele uçan uçak maketini görünce heyecandan zıplamaya başladı.
Bu maketin çevresinde ise çocuk eksik olmadı. Çünkü burada kendileri de minik parçaları bir araya getirip kendilerince bir şeyler tasarlayabiliyordu.
Bir başka bölümde çocuklar, istedikleri gibi bir taşıt tasarlayıp aşağıdaki gibi kaydırıyorlardı. 
Burası iki kattan oluşuyor. Üst kata çıktığımızda girdiğimiz bir odada işte böyle bir bölüm vardı. Bizimki gördü mikrofonu bir daha ayrılır mı? :))))) Çok da yakışıyor yahu... 
Evet ekrandan da görüldüğü üzere kareoke bölümü yapmışlar.  
Her tarafta küçük büyük havuzlar, içlerinde lego parçaları ve çevrelerinde çocuklar vardı. 


  Lego evin içinden geçen merdivene çıkıp aşağıya kaymak pek çok çocuğun ilgi odağıydı. 

Evin bahçesinde gördüğü köpek, kendi oyuncağının aynısı olunca koşarak üzerine çıkıp bir de bana poz verdi :) 
Çıkışa doğru satın almak için bir çok çeşit lego oyuncaklar var. Duvarda küçük bölmelerden oluşan bu kısımda ise minik minik parçalar var. Bu parçalardan istediğiniz kadar seçip alıyor ve kendi oyuncağınızı tasarlıyorsunuz. İpek için pek uygun olmasa da bir müddet izlemeyi ve parçalara tek tek dokunmayı tercih etti.  

Legoland'te ayrıca atölye bölümü, sinema izleme yeri, ve daha keşfedemediğimiz bir çok alan var. Çocukların olduğu kadar yetişkinlerin de ilgisini çeken bir yer olan Legoland eminim bir çok kişi için tercih edilecek yeni etkinlik alternatifi olacaktır. 

Yıllık üyelik, toplu bilet alımı gibi seçeneklerle, sık sık gelenlere makul fiyatlar sunması da ilgilenenler için değerlendirilecek fırsat olduğunu düşünüyorum. 

Sevgiyle kalın....Hoşçakalın....
Yorum için açıklama