Temmuz'dan Derlemeler

Yorum Ekle
Temmuz Deneyim ve Tavsiyeler

Kitap
Mutluluk Kulübü

Bu kitapla tanıştığım için çok mutlu ve şanslıyım. Kişisel gelişim kitapları hepsi birbirinin aynı gibi gelebilir. Ama bu kitabı okurken başka bir şey hissettim. Sanki benim için yazılmıştı. Aklımı kurcalayan, beni rahatsız eden duygu ve düşüncelerimi tahlil etmişti sanki. Sunduğu çözümler ve öneriler o kadar doğal ve akışına göre ki sana bir şey dayatmıyor. İster istemez hak vermek durumundasın. Zaten çözüm ve öneri de getirmiyor kitap. Başka bir pencere açıyor sanki kafanda. Tekrar tekrar okumak istediğim bir kitap. Bu ayki kitap tavsiyem Mutluluk Kulübü. Bu kulübe herkes davetli.

Film
Sinemaya gidecek fırsatım ve halim yoktu elbette. Yine evde izlediğim bir filmi paylaşayım.
Birdman
Birdman 2015 yılında en iyi film Oscar ödülünü kazandı. Ayrıca en iyi yönetmen ve en iyi senaryo dallarında da Oscar'ın sahibi oldu. O zamandan beri izlemek isteyip merak ettiğim filmi nihayet izleme fırsatı bulabildim. Filmde beni çeken ise eski bir aktörün yeniden tiyatro ile var olma çabasıydı. Yer yer durağan ve kopuk bulmuş olsam da film kendini sonuna kadar izlettirdi. Ama en iyi film olabilecek bir film mi derseniz, bence değil. İzlememek de bir kayıp değil.

KonserZaz- Yarın akşam Harbiye Açık Hava Tiyatrosunda konser verecek olan Zaz'ı ilk kez dinlemeye gideceğim için çok heyecanlıyım. 
İstanbul'da olanlar için harika bir fırsat. Üstelik ben bu fırsatı  Özdilek AVM'nin düzenlediği kampanya (400TL ve üzeri alış veriş yapan herkese iki kişilik konser bileti hediye)  ile kazandım. Hem de bir taşla iki kuş misali. Eşime doğum günü hediyesi ve ikimize konser bileti :)))))

Mekan
Bunca zaman methini duymuştu da fırsat bulup gidememiştim. Evlilik yıl dönümümüzü kutlamaya Tarabya'da Set Balık Restorana gittik. Bu ay ki mekan önerime eklemek isterim. Güler yüzlü ilgili servis, kaliteli hizmet ve lezzetli menüsüyle favorilerim arasına girdi. Dizi

"Breaking Bad" adlı diziyi bitirdikten sonra ne izlesek arayışına girdik. Araştırmalarım sırasında "Once Upon A Time" ilgimi çekti. Fantastik film sever olduğumuzdan  masalları konu alan bu diziyi izlemeye başladık. Henüz ilk sezondayız ancak gayet keyifli gittiğini söyleyebilirim.
Tatil

Temmuz başında çıktığımız ve babamın sağlık sorunları sebebiyle erken döndüğümüz tatil ile ilgili bir kaç görüşümü bildirmek isterim. Yer olarak Bodrum'a gitmeye karar vermiştik. Oteli ise sevgili arkadaşım Elif'in tavsiyesi üzerine seçtik. Gümbet'te Isıs Hotel&Spa çocukla gidip rahat edebileceğiniz bir otel. Oldukça büyük bir tesis. Denizi güzel. Hem çocukla kum, sığ deniz ihtiyacınızı karşılıyor, hem de iskele tarafından rahatlıkla derin sulara girebilme şansınız var. Ultra her şey dahil konseptiyle çalışan otelde ayrıca dört farklı alakart restoran bulunuyor. Bir hafta içinde her birine bir kere önceden rezervasyon yaptırarak gidebiliyorsunuz. Bu da sürekli açık büfe servisinden hoşlanmayanlar için hoş bir alternatif bence. Gelelim çocuk dostu olma durumuna. Çocuklar için düşünülmüş animasyon ve eğlencelerin yanı sıra çocuğunuzu gün içerisinde bırakabileceğiniz Mini Club hizmeti, ihtiyaç halinde iyi bir alternatif olabiliyor. 
Not: Özellikle Spa paketlerinden birini seçip, kendinize bu iyiliği mutlaka yapın derim. O gün muhteşem ve son derece rahatlamış hissedeceksiniz. 

Bu aylık da bu kadar. Sağlıcakla ve hoşçakalın...Sevgilerimle...

Yorum için açıklama