Jaleceanne 2 Yaşında

5 Yorum
16 Temmuz 2012...    Bir melek doğdu. Bir mucize oldu. Dünyamıza geldi. Hayatımızı değiştirdi. Bir tanecik kızımız dünyaya geldikten sonra, blog yazma hikayem başladı. Ve ilk yazımı 16 Temmuz 2013 tarihinde yayınladım. Yani geçenlerde kızımızın doğum günü ile birlikte kutladığım bir doğum günü daha vardı. Jaleceanne blog sayfası. İyi ki böyle bir karara varmış, blog yazmaya başlamışım. Yazmak bana hep iyi gelmiştir. Üstelik yazdıklarım şimdi de yüzlerce okuyucum tarafından da takip ediliyor. Yazdığım, paylaştığım ve elimden geldiğince, aklımın yettiğince ulaştığım insanların beğeni ve yorumları bana güç verdi.

Blogumun doğum günü için en güzel hediyeyi de bana sevgili "Happy Nest" ailesi verdi. Happy Nest her ay yayınladığı gazetesinin Temmuz sayısında "Jaleceaane"ye yer verdi. Bu güzel ve anlamlı hediye için kendilerine bir kere daha teşekkür ediyor ve bana ayırdıkları sayfayı burada paylaşıyorum.Bugün aynı zamanda jaleceanne blogumun da doğum günü. İlk yazımı yayınlamamın üzerinden iki sene geçti. 2. yaşını kutladığım blogum da bir çocuk gibi ilgi, özen, sevgi, fazla mesai,bilgi ve içgüdü sahibi olma gereklilikleri taşıyor.

Merhaba,

Kendini tanıtmakta zorlanır mı insan? Bir kaç cümleyle sınırlanmak durumundaysa evet. Önce klasikten başlayayım, sonra devamı nasılsa gelir diyelim.

1974 İstanbul doğumluyum. Bir kaç iş tecrübesinden sonra, mezun olduğum fakültede formasyon dersini ne olur ne olmaz diye almış olmam neticesinde,  "öğretmen olmayacağım ben, filoloji okudum, öğretmenlik değil" dememe rağmen İngilizce Öğretmeni oldum. İlk, orta ve lisede çeşitli okullarda öğretmenlik yaptım. Halen Anadolu Lisesinde öğretmenlik yapmaktayım.

2012 yılında kızım İpek'i dünyaya getirdikten sonra, uzun yıllar beklediğim yavruma kavuşmuş olmanın mutluluğuyla işime bir süre ara verme kararı aldım. Kızıma kendim bakmak, üç yaşına gelene kadar her şeyiyle bizzat kendim ilgilenmek istedim.

Hamileliğim boyunca da izinliydim. Çünkü riskli bir gebelik geçiriyordum. Bu süre zarfında bol bol dinlenerek, okuyarak ve araştırarak, kendimi anneliğe hazırlayarak sakin ve huzurlu bir dönem geçirdim. Eşim sürekli kitap okuyup araştırdığımı görünce "Bu kadar çok şey okudun, öğrendin, inceledin, neden sen de bir blog açıp bu bilgi ve deneyimlerini paylaşmıyorsun ki" demesi, bütün bunlar ve sonrasında yaşadıklarım, edindiğim tecrübeler öyle bir birikim yaptı ki bende, paylaşma ihtiyacı hissettim. Başlarda "Yapabilir miyim ki, çok fazla zaman ayırmak gerekir o öyle kolay bir şey değil" dememe karşın, bir gün oturdum doğum hikayemi yazmaya başladım. Yazdıkça yazasım geldi. Sonra lohusalık dönemi, bebek alış verişi derken  kızımın 1. yaş günü olan 16 Temmuz 2013'te blogum yayın hayatına başladı. Önceleri ayda bir yazarken, yavaş yavaş yazılarımın sıklığı arttı. Haftada bir derken neredeyse her gün yazdığım bir dönem oldu. Peki neler yazdım ve yazıyorum.

Hamilelik süreci, lohusalık, annelik ile ilgili yazılar, bebek çocuk sağlığı, eğitimi, yapılan etkinlikler, çocuklarla gezilebilecek yer önerileri, ve tüm bunlarla beraber kendi duygu dünyamı zaman zaman paylaştığım, mesleki tecrübemi de katarak eğitim, yabancı dil eğitimi ile ilgili önerilerde de bulunduğum. sürekli güncel tutmaya çalışıp bir çok kişiye ulaşmayı amaçladığım bir kanal oldu.

Şimdi sizlere de ulaşmama olanak sağlayan Happy Nest'e çok teşekkür eder, blogumda ve sosyal medya hesaplarımda sizlerle de iletişimde olmaktan mutluluk duyarım.

                                                        Sevgilerimle....

Blog: http://jaleceanne.blogspot.com.tr/
Facebook: https://www.facebook.com/jaleceanne
Twitter: https://twitter.com/jaleceanne
Instagram: https://instagram.com/jaleceanne/


5 yorum

Hayirli olsun... Ben de galiba 3 senedir yaziyorum yazmak insana gercekten iyi geliyor...

Kızınızın ve blogunuzun doğum günü kutlu olsun. Blog hayatınızda başarılar dilerim

Yorum için açıklama