Davulumdan Masallar ( DIY )

2 Yorum
Başlığı yazarken ne anlama geldiğini bilmiyordum. Duymuştum daha önce. Benim yazıma da uyunca başlık olarak yazıverdim. Çok hoş bir etkinlikmiş meğer. Hikaye okunurken çocuklar ellerinde davul, hikayeye ritm uyduruyorlarmış kendilerince. Hiç katılmadık ama bundan sonra eğer böyle bir etkinlik duyarsam katılıp sizlere de haber vereceğim.

Bizim konumuz ise evde davul yapımı. Daha önce de müzik aletleri yapmıştım. Burada ve burada. Baktım kızım ilgili ve ayrıca da ritm tutmayı seviyor ve beceriyor o halde bir de davul ekleyelim dedim. Yapımına hangi sitede ya da sayfada rastladığımı hatırlamıyorum. Yani fikir bana ait değil. Sahibine buradan teşekkür edeyim bari kim olduğunu hatırlamasam da...

Gerekli olan malzemeler çok basit. Plastik bir kap. Benim gördüğüm sitede yoğurt kabı kullanmışlar. Bende daha önce olan bir saklama kabıyla yaptım. Balon, ip ve iki adet çubuk. Çubuklar da çok önce almış olduğum ksilofona ait olan çubuklardı. Onları da balonla kapladım. Sizler herhangi bir tahta çubuk, sopa kullanabilirsiniz. gelelim yapımına.


Balonu kesip, plastik kabın ağzına geçiriyoruz. Altından da iple bağlıyoruz. 
Çubukları da aynı şekilde balonla bağlıyoruz. 
O kadar çok sevdi ki, alıyor davulu eline bana da gitarı veriyor konser veriyoruz her gün. Şimdilik böyle. Bakalım sırada hangi müzik aleti yapımı olacak. 

Görüşmek üzere, sevgiler........

2 yorum

Çocuğum olunca blogunuzdan hiç ayrılmayacağım gibi duruyor. Simdiiden fanınız oldum :*

Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Büyük bir zevkle bekliyoruz :)))

Yorum için açıklama