Mom's Cafe'de Anneler ve Çocuklar

Yorum Ekle
Oyun grubumuzla genellikle her hafta görüşmeye çalışıyoruz. Zaman zaman hastalıklar girince araya ertelenebiliyor. Bu hafta yine tam toplanamadık ama bir kaçımız buluşup kahvaltı etmeye karar verdik. İsmini daha önce duyduğum ve merak ettiğim bir yerdi "Moms Cafe". Ne yapalım nasıl gidelim derken Kabataş'tan tramvayla gitmeyi, hem trafik hem de arabaya otopark bulma derdi olmaması sebebiyle tercih ettik.

Karaköy'de inince epey bir yürümemiz gerekti. Fransız geçidine doğru yürüdük. Karaköy'de bir biri ardınca açılan cafeler, restoranlar oraya bambaşka bir hava vermişti. Moms Cafe Fransız geçidinin hemen yanında yer alıyor.
İçerisi zevkle döşenmiş, küçük ama sıcacık bir yer. 


Sabah kahvaltıya gittiğimizden, mekanda yine sadece biz vardık. 


Kahvaltımız titizlikle hazırlandı.
Böyle fotoğraf çektirdiğimize bakmayın, bu şekilde pek oturamadık masada. Yanımızda getirdiğimiz oyuncak ve kitaplarla ilgilenmek yerine,
ya dışarı çıkmaya çalıştılar,
ya türlü uygunsuz oyunlar buldular,
ya da mekanın altını üstüne getirdiler.
Eee ne de olsa adı Mom's cafe. Anneler rahat etsin de, çocuklar da varsın coşsun, kudursun. Gerçekten de o anlamda rahat ettik. Çocuklara hiç karışmadılar.
Lezzetli ama aralıklarla yapılabilmiş bir kahvaltı ve bölünerek yapılmış sohbetlerden sonra, biraz sahile doğru uzanalım dedik.

Fransız geçidinin içinde yer alan mekanları göz ucuyla incelerken, bir kez de çocuksuz "moms night out" yaparak gelelim diye niyetlendik. 

Çocuklarla hayat çok güzel.
Ama ara sıra kendine özel zaman ayırmak da bir başka güzel.

Yorum için açıklama