BÜMED Çocuk Şenliği

2 Yorum
BÜMED ( Bogaziçi Mezunlar Derneği ) tarafından düzenlenen Çocuk Şenliği'nin bu yıl on üçüncüsü, geçtiğimiz Pazar günü BÜMED bahçede gerçekleştirildi. Ben ilk kez bu yıl duydum. İyi ki de duymuşum ve gelmişiz. Boğaziçi Üniversitesi zaten gelmekten hala keyif aldığım, eski bir dostmuşçasına özlediğim bir mekan. BÜMED'in bahçesine, okulun içinden geçerek  gitmeyi tercih ettik.

Tam bir şenlik havasında hazırlamışlardı bahçeyi. Şenliğe katılan okullar ve firmalar kendi tarzında süslemişti stantlarını. Çocuklar için de etkinlik kapsamında eğlence ve atölye masaları hazırlanmıştı.
İlk olarak sevgili Ahu Kahraman Yıldırım'ın  Kids Music Class Etiler Müzik Okulu standına uğradık. Zaten bıraksan İpikom orayı koşa koşa bulurdu. Zira müzik aletlerine olan ilgisi malum. 
Müzisyen anne hemen kurdu atölyeyi.. 
Mini bir ritm gösterisi yaptılar anında. 
Etiler Müzik Okulu'nda natürel müzik aletleri satışı başlamış. Harika şeyler var. Hatta alıp kendin boyuyor ve çalıyorsun. "Do It And Play" Kids Music Store da...
Şenliğin olmazsa olmazları maskotlar etrafta dolaşıyor, dans ediyor ve çocuklarla ilgileniyordu.

Tedy Wilson aikido dan Hasan Mert Bozdoğan öğrencileriyle aikido gösterisi yaptılar. 
Şenliğe katılan okullar ve firmalar hem tanıtımlarını yaptılar hem de etkinlikler sundular. 
Maske boyama etkinliği 
 Duyusal oyunlar, duyusal malzemeler Hassas anne etkinlik merkezi standında çocuklar için hazırlanmıştı. 
Masa hiç boş kalmıyordu. İşte kinetik kum zamanı. 
İpikomu kaldırabilene aşk olsun :)) 

Kızım tüm aktivitelere katıldıktan, oyun ve boyamalara dahil olduktan sonra, bir de baktım panda maskotun elini tutmuş, kendini müziğin coşkusuna kaptırmış dans ediyor. 

Standlardan biri Taze direkt adlı organik ürünler satan firmaya aitti. Tanıtım amaçlı sundukları ürünler arasında yumurtayı da görünce, bunu deneyeyim dedim ve aldım. Beğenirsem alışveriş için internet sitelerinden sipariş verebilirmişim. Tazedirekt.com sitelerinden gördüğüm kadarıyla geniş bir ürün yelpazesine sahipler.

Ve tabii ki Happy Nest standı. İpek çoktan yerini almıştı bile masalarında. Bugünkü etkinlik maske yapımıydı.


Happy Nest tacını takmış, eline ne geçerse yapıştırdı maskesine.  
Hatıra köşesinde boyayı ve boyanacak malzemeyi bulunca ellerini ve üzerini boyalara bulamadan oradan kopamayan kızım izini (herhalde el izlerinin büyük bir kısmı ona aittir :)) bıraktıktan sonra şenlikten ayrıldık.

BÜMED Çocuk Şenliği’nde katılımcı okullar ve firmalar: Boğaziçi Yaz Spor Etkinlikleri, Cumhuriyet Koleji, Etiler Müzik Okulu, Happy Nest, Hassasanne Etkinlik Merkezi, İTÜ Bilim Merkezi, L’era Fresca, Mutlu Panda Montessori Anaokulu, 37 Sanat Merkezi, Pınar Kido, Pinkberry, Sarelle, Tadelle, Tazedirekt.com2 yorum

harika bir organizasyonmus; haberim olsa kosa kosa gelirdim :-))

Fezacım bu tip organizasyon ya da seminerleri sosyal medya hesaplarımdan duyuruyorum. Facebook, instagram ve twitter da jaleceanne olarak sayfalarıma beklerim canım.
Ne güzel olurdu. Tanışmış olurduk.

Yorum için açıklama