Evde Şekil Avı

Yorum Ekle
İpikom şekilleri öğreneli çok oldu. Özellikle de, şekillerin hikayesinin anlatıldığı "Kare Kiki" en sevdiği kitaplardan oldu. Çok da çabuk öğrendi. Annesinin tersine geometriyle arası iyi mi olacak nedir bilmem.
Geçenlerde önceden not etmiş olduğum bir etkinliğe rastladım. Şekillerle arası bu kadar iyiyken, yapmanın tam sırası dedim ve şekillerin çıktısını alarak oyunu anlatmaya başladım. Çıktı almak için tık tık.
Kağıtta yer alan üçgen, kare, daire, dikdörtgen ve oval şekillerinde nesneler bulmasını istedim. Daire şeklinde ne var dediğimde, bir kaç tane top bulup getirdi. Kare şeklinde oyuncaklarını ve kutular buldu. Üçgende biraz zorlandı. Ama sonra öyle ilginç bir örnek getirdi ki bana, çok hoşuma gitti düşüncesi. Bir oyuncağının köşesinde gördüğü üçgeni gösterdi bana. Oldukça yaratıcı :)))

Getirdiği her nesne için işaret koydum şekillerin yanına. Çok eğlenceli buldu oyunu. Etkinliğin aslı parklarda benzer şekilleri bulmaktı. Şimdi sırada öyle oynamak var. Alırız kağıdımızı, gideriz parka. Şekilleri gördüğü yerleri bana göstermesini isterim. Eminim hoşuna gidecektir.

Kavram bilgisini, şekilleri tanıma ve benzerlikleri bulma becerilerini geliştirir. Her iki versiyonunu da denemenizi öneririm.

Keyifle, mutlulukla....

Yorum için açıklama