23 Nisan Çocuk Bayramı Etkinlik Alternatifleri

4 Yorum
Bu yıl miniğimizle üçüncü kez 23 Nisan kutlayacağız. geçen yılki kutlama programımız pek güzeldi. Bu sene ise biraz daha büyüdüğünden kapsamoı genişletip tüm haftaya yaydım. Burada hem bizim programımızı hem de çeşitli mekanlarda yapılacak etkinlik ve programları paylaşacağım.

Tiyatrodan başlayacak olursak devlet ve şehir tiyatroları çocuk oyunlarını ücretsiz sunacak. 
Ücretsiz temsil verecek çocuk oyunlarının programı şöyle.

 İstanbul Devlet Tiyatrosu 'Çiçeğim Solmasın' oyununu 24 Nisan Cuma günü saat 12.00’de ve 25 Nisan Cumartesi günü saat 14.00’te Cevahir Salon 1’de ve ’Küçük Karabalık’ adlı oyunu22, 23, 24 ve 26 Nisan tarihlerinde saat 11.00’de Üsküdar Stüdyo Sahne’de sahneleyecek.
İzmir Devlet Tiyatrosu'nda, 'Neşeli Kampçılar' oyunu, 19 Nisan Pazar günü saat 11.00’de ve14.00’te Konak Sahnesi'nde temsil verecek.

Bursa Devlet Tiyatrosu 23 Nisan Perşembe günü saat 11.00’de Ahmet Vefik Paşa Sahnesi’nde 'Sihirli Kapı'yı minik seyirciyle buluşturacak.

 Trabzon Devlet Tiyatrosu, ‘Gogo’ adlı oyunu 23 Nisan Perşembe günü saat 13.30’daAtapark Haluk Ongan Sahnesi’nde ve 28 Nisan Salı günü saat 14.00’teAnkara Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali kapsamındaŞinasi Sahnesi’nde sahneleyecek.

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu 'Gökkuşağı Altında'adlı oyunu25 Nisan Cumartesi günü saat 11.00’de Orhan Asena Sahnesi’nde seyirciyle buluşturacak.

Antalya Devlet Tiyatrosu 'Güneydeki Orman'oyununu 22 Nisan Çarşamba günü saat 11.00’de ve 13.00’te, 23 Nisan Perşembe günü saat 11.00’de, 24 Nisan Cuma günü saat 11.00’de ve 26 Nisan Pazar günü saat 14.00’te Haşim İşcan Kültür Merkezi Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde minik tiyatroseverlerin beğenisine sunacak.

Erzurum Devlet Tiyatrosu 'Nasreddin İnadın Sonu'adlı oyunu 20 ve 21 Nisan tarihlerinde saat 14.00’te Erzurum Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde ve ‘Karagöz’ün Rüyası’ adlı oyunu 25 Nisan Cumartesi günü saat 11.00’de Ankara Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali kapsamında Altındağ Tiyatrosu’nda sahneleyecek.

Konya Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde'Pinokyo' 22 Nisan Çarşamba günü saat 10.30’da ve 14.00’te ve 26 Nisan Pazar günü saat 14.00’te Ankara Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali kapsamında Çayyolu Sahnesi’ndesahnelenecek.

Van Devlet Tiyatrosu,'Kurbağa Prens' oyununu, 23 ve 27 Nisan tarihlerinde saat 13.30’da Kültür Merkezi Sahnesi’nde ve ‘Kurşun Askerin Utancı’ adlı oyunu 25 Nisan Cumartesi günü saat 14.00’teAnkara Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali kapsamında Küçük Tiyatro’da sahneleyecek.
Tiyatroseverler, ücretsiz biletlerini Devlet Tiyatroları gişelerinden ya da ilgili müdürlüklerden temin edebilirler.

Şehir tiyatrolarının programına ulaşmak için ;


Belediyelerin düzenleyeceği etkinliklerden örnekler: 







Kapalı mekan etkinlikleri isterseniz o kadar çok alternatif var ki.. 






 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel düzenleyeceği etkinlikte dev LEGO modelleriyle çocuklara birbirinden yaratıcı ve eğlenceli bir bayram sunuyor. Akbatı AVYM, 22- 26 Nisan tarihleri arasında LEGO® yapım parçalarıyla donanacak. Zemin kat havuz önünde, 5 dev LEGO modelinin yer alacağı etkinlikte LEGO DUPLO, LEGO City, LEGO Friends ve LEGO Bionicle eşliğinde çocuklara eğlenceli bir bayram vaat ediliyor. Hayvan sevgisinin esas alındığı, ormanda hayvan kurtarma ve iyileştirme istasyonu temasının işlendiği LEGO Friends, toplu taşıma kurallarını keyifli bir oyunla aktaran LEGO City, hayvanat bahçesi , ortaçağ ve uçak temalarının yoğunlaşıldığı LEGO DUPLO bloklarıyla çocuklara eğlencenin yanı sıra temel kavram bilinci de aşılayan etkinlik herkese açık.

Trump Towers Trump Alışveriş Merkezi


 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için çok özel şovlar ve sürprizler hazırladı. Dünyaca ünlü Ninja Kaplumbağalar 23-26 Nisan tarihleri arasında Türkiye’de ilk defa Trump Alışveriş Merkezi’ne gelecek ve çocuklarla buluşacak. Trump Alışveriş Merkezi’nin çocuk katında kurulacak özel sahnede en dinamik gösterilerini çocuklar için sergileyecek olan Ninja Turtles, ayrıca onlarla bol bol fotoğraflar da çektirecek. Kahraman kaplumbağalar gösteriler sonunda çocuklara Ninja maskeleri de hediye edecek.
Tam 4 gün boyunca özel kostüm ve şovlarıyla çocuklara unutamayacakları bir bayram yaşatacak olan Ninja Kaplumbağalar’ın gösterileri 14.00 – 17.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Etkinlik tüm çocukların ücretsiz katılımına açık olacak. 
City's Nişantaşı:
Oyunlarında topluca hareket etmenin,üretmenin önemini anlatmaya çalışan Şule Şenol, "tek başına" yapılmasına, özgünlüğün korunmasına değer vererek, iyiye, güzele "takılarak"...23 nisanda da çocuklar "t"li kelimelerle çalışacak. Çocukların keyif alacakları etkinlik ücretsizdir.

Kanyon AVM
http://www.kanyon.com.tr/#!/ne-yapsam

Zorlu Center: Eataly  sponsorluğunda Zorlu Center AVM içerisinde bulunan Eataly mağazasında Kids Nook etkinliği gerçekleşecek. Elizabeth eşliğinde büyülü bir "Spring Sensory" (Bahar duyusalı) oyunu oynanıyor. Saat 11.00-17.00 arası, 3-9 yaş grubu çocuklarla yapılacak etkinlik ücretsiz. 


Sergi ve Müzeler:  
Sakıp Sabancı Müzesi:  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda SSM bahçesi çocukların yaratıcılıklarını sergileyebilecekleri sihirli bir oyun alanına dönüşecek. 23 Nisan Perşembe günü müzeyi ziyaret eden çocuklar, müzenin bahçesindeki merdivenleri, ağaçları, çiçekleri ve çimenleri içlerinden geldiği gibi süsleyecek. 

Türvak Müzesi: TÜRVAK Sinema-Tiyatro Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tüm çocuk ziyaretçilerini ücretsiz ağırlıyor. 7 yaş ve üzeri çocuklar için müze eğitim programları kapsamında, 23 Nisan’a özel ücretsiz bir etkinlik de gerçekleştiriyor!
23 Nisan Salı günü, 13:00 ve 15:00 saatlerinde başlayacak bilgi oyunu “Tarihe YolculukKim? Ne? Nerede? Ne zaman? Nasıl?”, Gölge Oyunu’ndan eski kameralar ve kömürle çalışan film gösterim cihazlarına kadar çocukların müze sergilerini incelerken, hem eğlenmelerini hem de etkili bir şekilde öğrenmelerini sağlıyor. Oyunun birincilerini ise sürpriz hediyeler bekliyor!

Mini Şenlik
Bu sene üçüncüsü düzenlenecek olan Mini Şenlik, 26 Nisan'da Lifepark'ta gerçekleşiyor.

Hem eğlenceli, hem de eğitici faaliyetleriyle ön plana çıkan "Lifepark Mini Şenlik", tüm çocukları ve aileleri dolu dolu bir pazar gününe davet ediyor. Bu sene üçüncüsü düzenlenecek olan Mini Şenlik'te oyun alanları, animasyonlar, jonglörler, tahta bacaklar, şişme oyuncaklar, mini yemek tezgahları ve atölyeler gibi pek çok farklı aktivite çocukların eğlenerek öğrenmesi amaçlanılarak tasarlandı.

Bizim planlarımıza gelince;

21 Nisan Salı günü Küçük Kara Balık tiyatro oyununa gittik. Akşam ise okulumuzun (İstanbul International School) 23 Nisan Gösterisine katıldık. 
      
       23 Nisan günü için açık hava etkinliği planımız var. Çocuk Bayramında Orman Macerası adlı etkinlik Belgrat Ormanında gerçekleşecek.

      Hafta boyunca katılabileceğimiz etkinliklere gitmeye çalışacağız. 

      Herkese uyabilecek etkinlikler mevcut. 
      Dilediğinizi seçip, gönlünüzce eğlenmenizi dilerim.

      23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'mız kutlu olsun.








4 yorum

istanbulda imkanlar cok fazla tiyatro etkinliğinden baska bisey bulamadım gercekten bursa da :)

23 nisanda çalışan annelere öneriler :)

Canım şöyle bir şey gördüm ama bir bak istersen :)

Olmaz olur mu? :)))) Cumartesi-Pazar da çok güzel şeyler var canım. Yazımı sürekli güncelliyorum duydukça.

Yorum için açıklama