Gitar, Kazoo ve Kammipill...

4 Yorum
Bu bir gitar. Hem de yapılması son derece basit, çıkan sesi şaşırtıcı bir oyuncak gitar. Tek yapmanız gereken kalın bir kartona lastikleri sarmak. Kartonu gitar şeklinde kesmek. İşte bu kadar.  
İçine de eski bir CD bulup yapıştırdım. Gitara daha çok benzedi sanki .))))))
Çok da sevdi. Birlikte çaldık, söyledik.


İpek'im diş buğdayında bir müzik CD si seçmiş, seçimini önceden belli etmişti. Şaka bir yana, müzik ve ritme karşı ilgisini gördükçe etrafında daha çok müzik aleti bulundurmak gerektiğini düşündüm.

Ve bu da bir kazoo. Kağıt rulonun bir ucuna yağlı kağıdı lastikle geçiriyorsunuz. Ucuna yakın bir yere de ufak bir delik açıyorsunuz. Üfleyerek ses çıkarıyorsunuz. Küçükken tarakla buna benzer bir ses çıkarırdık. Mutlaka yapanlar vardır. Tarağın arkasına bir kağıt parçası koyarak üflerdik. İşte burada çıkan ses de ona benziyor. 

Bir de bu aletlerin yanına daha önce yapmış olduğumuz rain stick  i koyarsak yavaş yavaş ufak çaplı bir orkestramız hazır demektir. 

Şimdi ise bateri ya da davul seti yapmayı planlıyorum. Minişim bir oyuncakçı dükkanında gördüğünde bayılmıştı. Madem ki bu kadar sevdi, biz de evde yaparız diye düşündüm. 
Yakında yapar paylaşırım umarım.

Herkese müzik dolu saatler.....

4 yorum

Çocuklar gerçek oyuncaklardan çok evde birlikte yapılan oyuncaklara bayılırlar, hem yaratıcılıklarını geliştirir, hemde kendilerinin yaptığı şey daha değer kazanır. Çok güzel olmuş ellerinize sağlık

Çok teşekkür ederim. Evet daha çok seviyorlar.

Harika, çocukların bu işten memnun kalacağından eminim. Paylaşım için teşekkürler, emeğinize sağlık.

Yorum için açıklama