Buz Kalıbında Dondur Boya

8 Yorum

Boyama, hele de serbest boyama yapmayı çok seviyoruz. Burada seviyoruz derken kızım için konuşmuyorum yalnızca. Zira o tarz konuşmayı sevmem. Neticede o ayrı bir birey, ben ayrı değil mi? Ne diyordum, evet ikimiz de seviyoruz. O bir yandan boyuyor ben bir yandan. Ahh ah aslında ne sanatçı bir cevher var içimde ama işte bir türlü açığa çıkaramadım.

Yahu neden konuya giremiyorum. Neden bu iç dökmeye ihtiyacım var onu da anlamadım. Neyse bu da başka bir yazının konusu olsun :)))

Bu boyama şeklini "learnwithplayathome" adlı beğenerek takip ettiğim bir sitede gördüm. Boyaları bir buz kalıbına döküyorsunuz. İçine de bir çubuk batırıp bu şekilde donmaya bırakıyorsunuz. Parmak boyası kullanılması tavsiye ediliyor. Donmuş boyanın erirken dağılmaması önemli. Burada da boyanın kıvamı önemli. Ben ELS parmak boyalarını kullandım ve sonuçtan da çok memnun kaldım.
Elimde bu ince çubuklardan vardı ama biraz daha kalın olsa daha sağlam dururdu diye düşünüyorum. 
Boyaları ilginç bir şekilde görmek tabii ki minişimin ilgisini çekti. 
Önlüğünü taktık, başladı serbestçe boyamaya.


Ellerini bulaştırmadan boyamak isteyen minişler için de ideal. 

Gerçi benim minişim artık boyalara dokunmayı hatta kendini de boyamayı seviyor. Zaten boyama etkinliğimiz, kağıttaki boyaları eliyle yayması ile son buldu.

Boyama yaparken yanında olup, hissettiklerini sormak, duyusal bir etkinlik yaparken hislerini anlamamıza yardımcı olacaktır. Ayrıca buz, erime, katı, sıvı gibi kavramları anlatırken, deneyerek öğrenmelerine de katkı sağlar.

Bir ara minişi yalnız bıraktım. Döndüğümde en çok hoşuma giden şey de boyadığı kağıtları, tıpkı benim yaptığım gibi duvara asmaya çalışmasıydı. Demek ki yaptığını beğenmiş :))))

Çok eğlenceli, hemen deneyin. Denemelerinizi de paylaşın olur mu?

Sevgilerimle.... 

8 yorum

boyanın her türlüsü dikkat ceker buda değişikmiş gercekten ;)

Biz de boyama yapmaya bayılıyoruz,İçimizde kalan sanatçı kişilik hiiiçç ölmesinnn:):):)Ortaya da çıkamıyor ya neyse:):):)

Jaleceanne Blogumu sorundan dolayı kapatmış bulunmaktayım yeni adresim sevgiler. http://zeynpanne.blogspot.com.tr/

Evet canım elleri de boyamıyor hem :))))

Oradan ziyaret ederiz o zaman. :)))

Yorum için açıklama