Tiyatro Deneme (2) "Karlar Ülkesi"

2 Yorum
Ben galiba fazla sabırsızlanıyorum kızımı tiyatroya götürmek için. Ben çok seviyorum ya herhalde bu zevki onunla paylaşmak, erken yaştan itibaren de o alışkanlığı kazandırmak istiyorum. 2 yaşından itibaren denemeye başladım. Aslında 2 yaşa uygun oyunlar vardı. Yerleri bana uzaktı ve vakitleri uymuyordu, o yüzden götüremedim. İlk denemem Jurassic Adventures olmuştu. Dinazorları sevmesine rağmen içeride 10 dakika durabildi. Gerçi 3-4 yaşından itibaren tavsiye edilen bir gösteriydi. Hata bendeydi sanırım.

Bu kez de Zorlu Center da oynayan "Karlar Ülkesi" ne götürdüm. Daha soft bir oyun olacağını düşünmüştüm açıkçası. Yine 3.5-4 yaş öneriliyordu. Ama gişe görevlileriyle konuştuğumda çocuğa bağlı olarak değişir. Eğer içeride duracağını düşünüyorsanız getirin dediler. Bilmiyordum, emin değildim ama yine  de denemek istedim
.
                                             Önce oyun grubundan arkadaşlarımızla buluşup kahvaltı ettik.
Minikler kendi aralarında eğlendi.

Dans etmeler, koşturmalar... 


Mama sandalyesini otopark yapıp oynamalar 
Daha sonra saat 12'de başlayacak oyun için aşağı indik.
Heyecanla oyunun başlamasını bekliyorduk. Tabii böyle oturarak beklemiyorduk. İpek önde ben arkada salonu karış karış dolaştık. 
Oyun başlayınca önce bir meraklandı bizimki. Hemen ardından "Çıkalım" demeye başladı.  
Sonuç 15 dakika sonra kendimizi dışarıda bulduk.  

4 yaş için belki ilgi çekici olabilir ama İpek'in ilgisini çekmedi. Ne yalan söyleyeyim açıkçası ben de pek beğenmedim. Fazla gürültülü, bağırtılı bir oyundu bence. Bir ara hayvan kostümlü oyuncular çıkınca sahneye, ilgilendi kızım. Ayı ve geyik sevimliydi.
.
Bir dahaki sefere tam onun yaşına uygun oyun seçip deneyeceğim. Çünkü tiyatroyu seveceğini düşünüyorum. Yok valla zorlama gibi bir amacım olmaz hiç bir zaman. Ama öyle bir iki denemeyle de yılmayı düşünmüyorum doğrusu. Hem henüz yaşına ve zevkine uygun bir oyun bulamamışken varılacak bir yargı yok ortada.

İzlemek isteyenlere iyi seyirler ve bol tiyatrolu günler dilerim.

2 yorum

ah canim su gosteriye bir ben mi bilet bulamiyorum:-(

canim ipek'in yas grubu icin daha kisa sureli (max 35-40 dk) ve cocuklarla iletisim icinde gecen oyunlari oneririö. sehir tiyatrolarinda oynayan boncuk ya da boya benek gibi. bu oyunlarin hem suresi cok kisa, hem cocuklara sorular sorarak, ilgilerini canli tutacak sekilde senaryolar hazirlanmis. baslangic icin bu oyunlar cok iyi ...

Canım haklısın. Daha uygun oyunlar denemeliyim. Ancak bir türlü uygun zaman ve uygun yerde olanına rastlayamadım.
Biletler için bir ay önceden filan yer ayırtılıyor. Çok talep varmış.

Yorum için açıklama