Yeni Yılın İlk Meraklı Minik'i

1 Yorum
       Teyzesi yeni yılın ilk günü, her zamanki gibi aldı dergiyi geldi. Artık İpek de biliyor. Teyze ne dergisi aldı deyince Meraklı Miniiik diyor.
        Dergiyle birlikte "Alışveriş Oyunu", meraklı minik kumbarası, eşleme kartları ve para tasarlama etkinliği vardı.
        Kumbarayı birlikte kestik, yapıştırdık. Paracıkları da içine atıp çıkararak oynadı miniğim.


Alışveriş oyunu için dergiyle birlikte verilen kartonlarda yer alan dükkan maketleri, alışveriş kartları, pulları ve paraları hazırladık. Bu esnada sabırsızlandı tabii bizim minik. Daha sonra bu maketleri oyun alanındaki karelere yerleştirdik. Biz oyunu dergideki gibi oynamadık. Kendimizce oyun yaptık. Minik oyuncaklarını maketlerin içine yerleştirdi. Maketlerin yerlerini değiştirdi. Dükkanların adlarını, içlerinde ne olduğunu konuştuk.
Ayrıca derginin tamamını okuduk. Resimlere bakarak soru cevaplama bölümünü yaptık.


Paraların ön ve arka yüzlerini eşleştirme yaparken paraların üzerindeki resimlerle ilgili sorular sordu.  Atatürk'ü ise nerede görse tanıyor. Diğer resimlerle ilgili ben de kendi bilgilerimi güncellemiş oldum :))) Çoğu zaman unuturum çünkü :)

Paranın ne işe yaradığı anlatılan sayfalardan sonra para gerekmeyen şeyler olarak bu sayfaya da yer vermiş dergi. Hoş bir düşünce tabii :))


 Otomatik Para Çekme Makinesi ( ATM ) tanıtılan sayfa ilgisini çekti.

 Beni para çekerken defalarca gördüğünden çok tanıdık geldi. Aklımda bir ATM maketi yapmak var. Hoşuna gideceğini düşünüyorum. Bakalım. Fırsatını bulur yaparsam sayfamda da paylaşırım. 

Dolu dolu bir ay geçirmenizi dilerim. Sevgiler.....1 yorum :

Yorum için açıklama