Keçeden Yüzler

2 Yorum
Bugünlerde evde fazla durduğumuzdan farklı aktivitelerle eğlendireyim dedim miniğimi. Bütün gün evde olunca haliyle sıkıntı başgösteriyor. Önceden hazırlamış olduğum bir etkinlikti. Toddler Approved.com sitesinde görmüştüm. Ortaya çıkarmak şimdiye kısmetmiş. Kullandığım malzemeler: Keçe, yapışkanlı eva, makas, yapıştırıcı. Önce yüz olarak bir oval, bir kare keçe kestim. Sonra da kaş. göz, ağız, burun, saç, şapka yaptım yapışkanlı evadan ve keçeden.
Bu da kardan adamımız. Çeşitleri çoğaltabilirsiniz. Seçenek çokk. 
Hihi buna çok güldüm :))) 


Vee bu oyunun şöyle de bir özelliği var ki, parçalarını atın kilitli bir poşete, taşıyın yanınızda, çocuk gitiği yerde de aktivite yapabilsin. Oyalamak için harika bir alternatif. 
Ama yapışkanlı evalar arkasını çıkardıktan sonra poşetin içinde birbirine yapışabilir. Keçenin üzerinde bırakabilirsiniz. Tekrar tekrar çıkarıp takınca yapışkanı azalıyor ama yine de yerinde duruyor. 

Yüzün organlarını yerleştirirken çeşitli şekillerde yapması, farklı yüz ifadelerini öğrenmesini sağlar. Parçaları bir kaç şekilde kullanmak yaratıcılığını geliştirir. Dil gelişimi için yapılan etkinliklerde kullanılabilir. ( Gözleri burnun üstüne koyalım, şapkayı kafasına takalım...gibi direktifler verilerek öğrenmesi sağlanabilir.)

Çocuğun yaşına göre kolaylaştırılıp zorlaştırılabilir. Seçeneği bol bir oyun. 
Kolay gelsin...Sevgilerimle...

2 yorum

Takipteyim beğeneceğiniz bloguma sizi de beklerim. Saygılarımla. Blogum: http://ciziyorumdikiyorum.blogspot.com.tr . Facebookta da https://www.facebook.com/pages/Tasar%C4%B1mda-Nilg%C3%BCn-%C3%96zen-Ayd%C4%B1n/802433419804021


The ceramic material segment is predicted to witness considerable growth in the course of the forecast interval. Considering additive manufacturing utilizing ceramic material is fairly new, the growing R&D for 3DP technologies, similar to FDM Boxers and inkjet printing, has led to the rising demand for ceramic AM. The prototyping segment led the market and accounted for greater than 55.0% share of the worldwide revenue in 2021. Based on utility, the business has been segmented additional into prototyping, tooling, and useful elements.

Yorum için açıklama