Yılın Son Gününün Yazısı Olsun

2 Yorum
        Şairin de dediği gibi 35'inden sonra değişiyor zaman.( Hoş ben daha da ilerledim laf aramızda :) ) Değişiyor insan ve algılanan. Yolun yarısı değil belki artık ama tecrübenin yarısı hayatın. Ne aynı bakış açısına sahipsin, ne de duygu. Nereden açtığıma gelince konuyu, bir yılı daha geride bırakıyoruz diye tabii.
        Şu an bir şey ifade etmiyor yıl bitmiş, yenisi gelmiş. Farklı bir güne mi uyanacağız? Hayır. Gidene güle güle, gelene hoşgeldin olayı. Bununla beraber kutlamayalım da demiyorum hani. Eğlence her zaman eğlencedir, baş tacıdır. Olumlu duygular beslemek, keyifle karşılamaktır yeniyi, yeniliği. Ama ne yalan söyleyeyim kendi adıma o kadar da çok anlam yükleyemiyorum değişen takvimin yapraklarına. Hani yeni yıl, yeni umutlar, planlar, dilekler, hedefler hayallerden bahsediyorum. Çoğu atılacak adım yeni seneyi bekler, değişecek bir davranış yeni yıla hediye edilir, verilen sözler en çok yeni yılda tutulacaktır. Diyete Pazartesi günü başlama hesabı.
        Benim yeni yıldan beklentim.........gibi bir cümlem yok. Benim her yeni doğan günden umudum, beklentim var. Yeşeren her umuttan, doğan her canlıdan ümidim var. Kendimden yana her an değiştirmek ya da geliştirmek istediğim yönlerim var.
        Yılbaşı gecesi için planlar yapılsın, eğlenceler, yemekler düzenlensin, evler süslensin, ya da bunların hiç biri yapılmasın seneler evvel tanıdığım birinin dediği gibi "bunca tantanaya inat erkenden uyumak" şeklinde geçirilsin, sen neye nasıl bakıyorsan "o" dur, değişmez. Seçim ve bakış açısı.
       Ben kutlansından yanayım yine de. Pozitif ruh yansısın evrene. Her ne kadar büyük anlamlar yüklemiyor olsam da geceye, her zaman keyifle geçirilecek zamanın savunucusuyum.
       Son günlerin en çok sorulan sorusuna gelince: "Yılbaşında ne yapıyorum?" Erken saatte uyumaya alışık kızımızla, aileyle yenilen bir yemek sonrası evdeyiz.
       Yazının başındaki cümleleri de bağlayacak olursam, eskiden olsa daha farklı bir heyecan yaşardım yaklaşan yılbaşı gecesi için. Belki plan yapmak için günlerce düşünür, olabildiğince coşkulu ve hareketli geçirmek isterdim günü ve geceyi. Şimdi ise "Yeni yıla nasıl girersen tüm seneyi öyle geçirirsin" şeklindeki yaygın söyleme rağmen, plan programa dair konunun konuşulmamasından dahi rahatsız değilim.
       Herkese gönlünce geçireceği yıllar, saatler, anlar dilerim.
        Sevgilerimle....

Eskilerden, hala sakladığım yeni yıl kartları. Kardeşlerimden, arkadaşlarımdan, yeğenimden, kuzenimden, öğrencilerimden. Öyle çok seviyorum ki onları. İşte birkaçı:
        

2 yorum

Ne güzel demissin,"her yeni dogan günden umudum var!" katiliyorum,bende o sekle girdim,eskiden böyle degildim tabiiki:)) Insan yas aldikca seninde dedigin gibi algilarida degisiyor,heyecanlar azaliyor,yada bende öyle oldu,ama hala yeni yil heyecanim var neyseki,biraz hazirlik,yeni yila beyaz carsaflarla girme takintim var mesela,birde iki üc yildir disarda kutluyoruz ama ben hic keyif alamiyorum,ve her yil bi dahaki sefere evde kalicam diyorum bu seferde esimi cocuklari kiramiyorum,ama insanlar eglendi valla!Keyfim yerinde simdilik,cok tesekkür ederim,aslinda bazi seyleri askiya aldim diyebilirim,ev sorunumuz vardi,ama olmadi yine,bende o sirada stres modundan cikip Türkiye icin bilet aldim,bir ohh cektik ailecek,meger istedigimiz buymus:)) Yani burda hicbirsey dört dörtlük degil fakat mutlu oldugumuz seyleri yapiyoruz en azindan napalim,varsin biraz daha beklesin!Cok tesekkür ediyorum biraktigin yorumun ve yeni yil dileklerin icin! Bu arada ben seni cok daha genc sanmistim ,acikcasi ben kirkbir oldugumdan herkesi benden kücük görmeye basladim:))Oh be yazmak ne güzel,zaten yeni yil günüde yazip yolladigim postumdan cok umutluyum,ben cok inaniyorum bu olaya,simdi ona güvenerek bu yilimi bol bol yazip anlatarak gecirecegim insallah!Cünkü vakit bulsamda yazamiyorum cogunlukla,elim gitmiyor.Neyse ben daha fazla uzatmadan yeni yilini kutluyor,tatli kizinla,esinle ve ailenle önce saglikli,sonrada keyifli bir yil olmasini diliyorum,tekrar tesekkürler!

Canım ben de sana ve ailene çoookkk güzel bir yıl diliyorum. Keyfin hep yerinde olsun.
Sevgilerimle...
İltifat için teşekkürler :)))

Yorum için açıklama