Tren İle Alfabe Etkinliği

2 Yorum
    Bu aralar İpek'in izlemekten çok hoşlandığı bir video var. Alfabe şarkılarını çok önceden beri dinlerdik. Şarkıyı artık ezberlemişti miniğim. Geçenlerde de "Bob, The Train" 'i izledikten sonra hep ondan bahseder oldu. Linki de bu: https://www.youtube.com/watch?v=cE3LzPQgQmk

    Bu da benim aklıma bir oyun getirdi. Evde oyuncak trenimiz zaten vardı. Renkli keçelerden de harfler hazırladım. Görünce hem çok şaşırd,ı hem de bir heves bir heyecan oturdu başına.


Harfleri, alfabeyi öğretme gibi bir amacım yoktu henüz. Ama işte kendiliğinden gelişiverdi. Bazı harflari zaten tanıyordu. Bu sayede diğerlerini de öğrenmeye başladı. Bana sorduğunda cevap veriyorum. Ancak dediğim gibi öğretme gibi bir amacım olmadı yalnızca sorunca cevaplıyorum ve böyle doğal yoluyla aklında kalıyorsa kalıyor. Harfi telaffuz ederken de dikkat etmek gerek. Alfabeyle ilgili çocuklar için çok şarkı var İngilizce'de. Mesela bir tanesinde harfleri şöyle öğretiyor ki bana da mantıklı geliyor ve ben de hangi harf olduğunu sorduğunda hem Türkçe hem de İngilizce o şekilde söylüyorum. Şarkıyı buradan dinleyebilirsiniz. 

Çocuklarımıza alfabeyi ya da okuma yazmayı öğretmenin yaşı nedir? Çok erken davranmanın zararları nelerdir? Bir sonraki yazım için araştırmaya başladım. Takipte kalın.
Sevgiler....

2 yorum

Blog Keşif Etkinliği sayesinde blogunuzu keşfettim takipteyim.
Bana da beklerim :)
http://modadusleri.blogspot.com.tr/

Hoşgeldiniz bloguma. Facebook sayfama da beklerim. Ben de hemen blogunuzu inceliyorum.
Sevgiler..

Yorum için açıklama