Oyun Grubumuzla Yeni Bir Mekan

4 Yorum
          Daha bir buçuk ay olmuş açılalı. Hemen keşfetmek istedik tabii. Çünkü çocuklarla gidilebilecek ideal bir yer olacağını düşündük. İyi ki de gitmiş öğrenmiş olduk. Çok fazla ihtiyaç duyulan tarzda bir yer olduğunu gördük. Çocuğunuzla gidip de hem onun hem de kendinizin keyifli vakit geçirebileceği yerler o kadar az ki. Hem çocuklar oynasın, hem de biz anneler çocuklarımızı görebileceğimiz şekilde oturup sohbetimizi yapalım, bir şeyler yeyip içelim dediğinizde gidilebilecek yerler öyle kısıtlı ki. Neyse gittik, gördük, beğendik ve paylaşıyoruz. Burası Arnavutköy'de Fotini Cafe adında bir yer. Burayı açan kişi de aynı düşüncelere sahip, ihtiyacın farkında olan bir anne. Lena Berna Hanım Arnavutköy'de üç katlı evinin alt katını, hem oyun evi hem de cafe olarak ayırmış ve hizmete sunmuş. Kendisiyle biraz sohbet ettik. "Ben de çocuğumla gezerken böyle bir yer arayışındaydım. Gidip de hem kahvemi içip hem de çocuğumu oyalayabileceğim yer bulmakta güçlük çekerken bu fikir doğdu." diyor. Aynı zamanda hem çocuk hem de iş sahibi olmanın yolunu bulduğunu söylüyor.
        Biz de anneli oyun grubumuzla geçen hafta yine sabah 9.30'da buluştuk. Ancak mekanın saat 10'da açıldığını bilmiyorduk. Biraz sahilde dolaştıktan sonra içeriye girdik. Burası küçücük ama şirin bir yer. Girişte, oturacağınız masalar, çocuklar için etrafta oyuncaklar ve mutfak bölümü var. Son derece sıcak bir ortam. Tabii bunda misafirleriyle bizzat ilgilenen Lena Hanımın da payı var.
İçeride ise yine çocuklar için bir oda var. Buraya da çeşitli oyuncaklar, kitaplar ve bir de top havuzu koymuşlar.
Top havuzunda güle oynaya vakit geçirdiler bol bol. Etrafta ilgilerini çekecek pek çok oyuncak bulunuyordu.


Kitaplar Türkçe ve Almanca olarak seçilmiş.  
Sabah sabah bizden başka  kimse yoktu. Biz de her yere yayıldık :))
İçeride pek fazla masa yok. Beş altı kişinin rahatça servis alabileceği şekilde. Ancak çocuksuz da uğrayıp kafa dinlemek isterseniz mutfak bölümünde bar taburelerinde de oturabilirsiniz.  
Hiç birimiz kahvaltı etmemişti. Lena Hanım isteğimize göre bir sofra hazırlattı bize. Organik yumurta, halis zeytin ve yine özenle seçilmiş peynirler ve lezzetli ekmekleri iştahımızı açtı.
Artık okullu olan Eymen'ciğimiz bu buluşmada yoktu. Annesi sevgili Leyla bize eşlik ederek, yalnız bırakmadı. Tabii Can ve Arzu'nun sitemlerine de maruz kalmadı değil!  :))

Oturduğumuz yerde de oyuncakların oluşu ve çocukların etrafımızda oynamaları, bizim daha bir rahat etmemizi sağlamıştı. 

Çocuklar oynarken, bizler de daha çok sohbet etme imkanı bulduk.  

Soğuk kış günlerinde değerlendirilebilecek iyi bir alternatif olarak tekrar tekrar gideceğimiz bir yer olacağını düşünüyorum.

Sevgiler....

4 yorum

Yorum için açıklama