Oyun Grubu Playbarn'da

2 Yorum
       Her hafta değişik bir yere gitmeyi alışkanlık haline mi getirdik ne? Ama çok da keyifli oluyor. Çocuklar için uygun mekanlar bulmak da hoşumuza gidiyor. Bu hafta da daha önce benim defalarca  "Açılmadınız mı daha?" sorularıyla arayıp durduğum, evime yakın olan Astoria AVM'nin içindeki Playbarn'a gittik. Nihayet açılmış. Uzun zamandır tadilattaydı. Biz de gidip görelim dedik. Tabii öncesinde kahvaltı yapılacak mekan aradık. Astoria'nın karşısında Narkitchen beklentilerimizi tam anlamıyla karşılayan bir yer oldu.
        Hele hele mekanda sabahın o saatinde bizden başka kimse de olmayınca çocuklarla daha da rahat ettik. Masamız cam kenarında küçük bir bahçenin yanında olup, yağan yağmurun tadını da çıkarmamızı sağladı. Mekan sıcak, çalışanlar ilgili ve hızlı, kahvaltı makul fiyatına göre oldukça iyiydi.
                                    Bizim ufaklıklar kahvaltı öncesi kitap okumayı ve oyun oynamayı seçtiler.


Masa altları çocukların favorisi değil midir hep? :))) 

Baktık artık durmamaya başladılar, e zaten programımızda oyun evine gitmek de var, yayılmaya son verip kalkalım dedik. 
 Astoria'nın içindeki Playbarn oyun evi, pek çok açıdan ihtiyacımızı karşılar nitelikteydi. Şimdiye kadar açılamamış, çünkü Astoria ile ancak anlaşmaya varmışlar. Daha önce üst kattayken şimdi -2'ye inmişler. Ama bence gayet iyi bir yerdeler, alt kat kocaman bir yer. Yeni yapılıp tamamlandığından pırıl pırıl ve kalabalıktan uzakta ayrı bir köşe gibi.
Mekana girmeden önce de arabalarla ilgilenip birer tur binip denediler tabii. 
İçeriye girdikten sonra çocukların ismini alıp saati yazıyorlar. Bir saati 20 TL. Pek çok yere göre iyi geldi. Girer girmez mekanın yeniliği ve temizliği de göze çarpan, bizler için en önemli unsurlardandı.İlk uğradıkları yer kaydıraklı top havuzu oldu. Sabah saatinde başka kimse yoktu. Henüz yeni bir yer olduğu için de top havuzunun temizliğinden şüphe etmedik. 

O kadar sıcaktı ki, ancak böyle rahat ettiler :)) 


İşin en güzel yanlarından biri, hemen yanlarında oturacak yerimizin olması ve yapılan çay kahve ikramıydı. Çocukların yanında ilgilenen görevli abla vardı. Hatta normalde iki kişilermiş. O gün biri izinliydi. Velhasıl biz ara sıra kontrol etmekle ve zaten hemen hemen gözümüzün önünde olmalarıyla epey rahat sohbet edebildik. Gerçi sık sık sohbetimizi sabote edip yanımıza gelmek ya da bizim oraya gitmemizi istiyorlardı amaa yemezler... Siz arkadaşlarınızla oynayın diye buluşuyoruz. Bırakın biz de kendi arkadaşlarımızla iki laf edelim değil mi yaa? Şaka bir yana, bizden bağımsız da oynayabilmeleri normal artık. Sonuçta gözümüz üzerilerinde ve oldukları yer güvenli. Bu kadar da yapışık alıştırmamak gerek.
Bir saatin dolmasına az bir zaman kala oyun odasına geçtiler. Burası da ayrı bir bölüm. İçeride oyuncaklar, yap-bozlar, oyun çadırı var.
Bir güzel oynamaya başladılar. Hep de öyle olur. Kalkmaya yakın dalarlar ve oyunları bozulsun istemezler. Ancak uyku saatlerinin gelmesi sebebiyle, saati uzatmadık. Bugünlük bu kadar yeter diyerek oradan ayrıldık.

Yerin AVM içinde olması sebebiyle otopark sorunu yaşamamak, ulaşımının, yakın yerlerde oturan hepimiz için sorun olmaması bizler için olumlu etkenlerdi. Çocuklar da sevdi. O zaman tekrar gidilecek yerler arasına eklendi.

Bir başka gidişimizde aktivite masalarında da vakit geçirmelerini sağlayabilirsek, o da bir alternatif olur. Yapılan etkinliklerin görevli ablalarla mı yoksa kendi kendimize mi olacağını sormak aklımıza gelmedi. Bir dahaki sefere onu da öğreniriz.

Sevgiler...

     

2 yorum

Çok güzel bir gündü canim. Çok da güzel yazmışsın

Canım çok teşekkür ederim. Beğenilmesinden ötürü mutlu oldummm :)))))

Yorum için açıklama