İBS 2014 Anne Bebek Çocuk Fuarı'ndan İzlenimler

2 Yorum
        Happy Nest'te yapılan İBS Anne Bebek Çocuk Fuarının lansman partisinden sonra, fuarın başlamasını heyecanla bekliyordum. Geçen seneki fuar ziyaretimizde İpek 1.5 yaşındaydı. Tadını çıkaramamıştı. Müziklerden rahatsız olmuş, çizgi film karakterlerinden korkmuştu. Bu sene daha çok seveceğini düşünmüştüm.
       Fuarın başladığı ilk gün açılır açılmaz kapıdaydık. Kalabalık olmadan doya doya gezip keşfetmek istemiştim. Coşkuyu daha kapıdan hissediyorsunuz. Girişte sizi karşılayanlar, içeride süren tatlı koşuşturma, her yerde başlamak üzere olan faaliyetler sizi hemen havaya sokuyor zaten.
   
 En Büyük Markalar, En Uzman İsimler İBS'de
Türkiye'nin en büyük ve güvenilir anne bebek çocuk markaları, en yeni ürünleri ve hizmetlerini tanıtmak üzere stantlarında yerlerini almıştı. Bu yıl da fuarda yok yoktu.

İBS'de hediye yağmuru
Fuar, katılımcıları, şovları, etkinlik ve birbirinden değerli hediyeleriyle tam bir festival havasındaydı. Hem internet üzerinden düzenlediği yarışmalar, hem de fuar alanında gerçekleştirdiği yarışmalarla takipçi ve ziyaretçilerine hediyeler dağıttı.

3 Gün boyunca eğlence
Çizgi film kahramanlarını çocuklarla buluşturarak gün boyu birlikte dans etme, şarkı söyleme, fotoğraf çektirme fırsatı yakalayan minikler, gerek genel gerekse stand özelinde yapılan etkinliklerle eğlenceye doydular.

Bu yıl İBS'nin 3. yılını düzenleyen Genel Müdür Seçil Fida,ailelerin ve çocukların karşısına  her buluşmada daha güçlü, daha renkli, daha eğlenceli ve bilgili çıkmayı ilke edinmiş. Başarılarından ötürü kendisini de tebrik etmek isterim.

Fuardan Renkli Görüntüler

Karşımıza ilk çıkan çizgi film karakteri Sponde Bop oldu. İpek de onu resimlerden çok iyi tanıyor. Hatta evdeki kocaman Sünger Bop la oynamaya bayılıyor. Karşısında görünce mutlu oldu haliyle. Gidip elini tutmalar, fotoğraf çektirirken poz vermeler...
Etkinlik alanında kurulan sahne çocukları dansa ve yarışmaya çağırıyordu. Dansa hemen koştu bizimki.
        Mustela nın standı yılbaşı kutlamasını şimdiden yapıyordu. İyi yıllar dilekleriyle, kendi rengine özel Noel Babası, yapay kar dekoru ve süsleri, dağıttığı hediyelerle en ilgi çekenlerdendi. İpek saçında kalan karlardan rahatsız olup hepsini bana temizletti sonra... Titiz kızım :)
Mygym'e ayrılan bölümü görür görmez içeriye daldı ve hemen olaya dahil oldu.

Unigo oyun halılarının üzerinde Pamuk Prensesle dans etme fırsatını kaçırmadı...
Çocuklar için ilginç etkinliklere yer veren "Yes to Science" deneyleriyle ilgi çekti. 
İBS fuar uygulamasını indirip yarışmaları takip edenlerden bir çok kişi birbirinden güzel hediyeler kazandı. 
ABÇ dergisi standı sürpriz çekilişler ve hediyeler hazırlamıştı.
Hassas Anne standında Ece Kumkale sevenleriyle buluşup söyleşiler düzenledi. 
Happy Nest ise fuara damgasını vurdu. Gerek düzenlediği etkinlikler, partiler, gerekse değerli isimlerle yaptığı imza günleriyle bana göre fuarın gözdesiydi. 
Bamgaga'da harika çantalar hemen ilgimi çekti ve İpek'im için bir tane aldım.
 Sevgili Ayşegül hanımla da tanıştığıma çok memnun oldum. 
Fuarda karşılaştığımız sevgili blogger anneler Yeşim (Nil's Mum) ve Esra (Latigül) ile selfie yapmadan olmaz dedik :)))
Fuar başarısını hak eden ve çok emek veren sevgili Seçil hanım, fuar boyunca güler yüzüyle hep aktifti. 
İlk gün ayrılmak zor olsa da ertesi gün nasılsa yine gelecektik. 

Fuarda İkinci Gün

Sıcak bir "hoşgeldin" ile karşılandık. 

Yine sabahın erken saatlerini seçtiğimden nispeten biraz daha sakindi fuar. Yoksa ne kadar kalabalık olduğunu biliyorum. 

İşte bu fotoğraflar da Happy Nest harikası. Kostümlü fotoğraf çekimi için bizi davet ettiklerinde İpek'e kıyafet beğendirmek için epey zorlandık. Pamuk Prenses olmayı ısrarla ret ederken büyüklere göre olanını benim denememe razı oldu neyse ki. Daha sonra kostümlerden şirin geyiğe karar kılındı. 

Hazır kostüm denerken bir kaç deneme daha yaptım tabii. 
Anne Bebek dergisinin avantajlı fırsatları ve özel hediye paketleri ilgi çekti. 
Sevgili Aslıhan Gündüz ile tanışma fırsatı bulduğuma da çok sevindim. 

Lukapu bir hatıra köşesi hazırlamıştı. Bir kaç poz da orada çektirdik. Bir tanesini basıp hediye ediyorlardı. 
Mom's Green markası adını hızla duyuruyor. Sevgili Işık Hanımla tanıştığıma çok memnun oldum. Alışverişimi de fuara uygun imkanlarla yapmış oldum. 
Fuara katılan önde gelen markalardan Plan Toys'daki oyuncakları inceledik. 
Anneysen.com ise hoş bir sürpriz hazırlamıştı annelere. Tacıyla, yılın annesi yazısıyla basılı fotoğraf hediye etmeleri hoş bir anı oldu. 


İBS fuar ziyaretçilerine ve katılımcılarına unutulmaz bir etkinlik yaşattı. Tam anlamıyla bir aile festivali havasında geçen fuarda katılımcı kurumlar da ailelerin bu renkli dünyasına ortak oldular.
Bir sonraki fuarı sabırsızlıkla bekliyor olacağız.
Sevgiler....

2 yorum

harika bir fuarmış. inşallah seneye ben de katılabilirim

Yorum için açıklama