Zaman Sadece Birazcık Zaman

1 Yorum
           Şarkıda olduğu gibi değil, yani zaman gerek sadece geçecek diyor şarkıda. Benim algılarım bu sözü şöyle yorumluyor. Zaman dediğin sadece birazcık işte...Neye nasıl ayıracağını bilemediğin zaman, böyle düşünürken de akıyor. Yaşlar ilerledikçe mi hızı artıyor, yoksa algılar ve meşguliyetler değiştikçe mi? Zamanıma sahip çıkmak istiyorum. Hepimizin dilinde olan "zaman nasıl geçiyor yaa" gibi söylemlerle değil, gerçekten kısacık anlardan ibaret olan yaşamımızdaki o anlara söz geçirmek istiyorum.
         Eskiden beri yaşadığım anın kıymetini bilmeye çalışırdım. Üniversite yıllarında, arkadaşımla birlikte, ne kadar değerli ve geri gelmez olduğunu bildiğimiz o yılların değerini bilmeye çalışırdık. İşte söylüyoruz ve farkındayız derdik. O yılların çok özleyip arayacağımız zamanlar olacağını bilirdik. Bildik de ne oldu? Geçmedi mi zaman? Geçti tabii ama demem o ki, biz kıymet bilir, anın tadını çıkarırdık. Öyle de olması gerek. Kıymetini bilememişim dememek için, yaşadığımız her anın hakkını vermek gerek. 
         Çoğu anneden duymuşumdur bebeğinin bir an önce büyümesini istediğini. Hele bir yürümeye başlasa, hele bir konuşsa, hele bir derdini anlatabilse, hele bir kendi işini görse, hele bir okula başlasa, hele bir sorumluluklarını bilse..şeklinde uzar gider. Halbuki neyi beklediğimizi biliyor muyuz böyle söyleyince? Düşünmekle bile yaşadığımız zaman dilimine ihanet ve haksızlık değil mi bu? Bırak geçsin geçecekse zaman, nasılsa olacağı da bu, zamanın akışına bıraksak da doya doya yaşasak ya o kısacık anlardan ibaret olan zamanı.
          Bana zaman yetmiyor. Çoğu insana da yetmiyor. Uykudaki zamanı kayıp olarak görmem bu yüzden. Ama bir o kadar da severim uykuyu. Özellikle sabah uykusunu. Hani şu annelere hayal olanından. Bile bile sabah yine zor uyanacağımı, gecenin bu saatinde yatmak değil yazmak, okumak, hayata katılmak, kendimle kalmak istiyorum.
          Şunu da biliyorum, yarın sabah zaman zor geçecek. Ben uykuyla mücadele ederken, kızımla paylaşacağım zamanı da heder etmek niyetinde değilim. Zor geçen zamanın daha çok farkında olacak ve böylelikle kendimce başa çıkmış olacağım zamanın hızıyla. Pek bir karmaşık ve belki anlamsız oldu biliyorum ama içimden nasıl yazmak  geldiyse öyle yazdım bu gece.
            Güzel bir gece olması dileğiyle...
             İyi geceler....

1 yorum :

Aynen;) offfff yrn yine aynı şeyler diyorum eee git yat ozmn diyor eşim eee hiç bir şey okumayım,izlemeyim,iki sohbet etmeyelimmi.hem derdim uyumak dğl sbh en tatlı uykumun bölünmesi..hayatımdaki en bi tatlı şey tarafından..bak işte çelişki annelik böyle duygu karmaşası demek:)

Yorum için açıklama