Yapışkanlı Kağıt Kolajı

1 Yorum
       Neredeyse 1 haftadır süren hastalık ve evde geçirilen sürenin fazlalığı, ister istemez arayışlara yönlendirdi beni. Yeni etkinlikler gündeme geldi. Yahu ben ne iyi ediyormuşum da kızımı alıp alıp çıkıyormuşum. Ne zor şeymiş uzuun süre evde kalmak. İstediğin kadar etkinlik yap, oyun oyna, kitap oku veyahut çocuk kendi kendine oynasın bir türlü akşam olmuyor arkadaş! Bir de kıyamama durumu var hasta diye. Eğlendirmek için didin dur. Çocuk hasta ama yine de enerji var. Hava almak, hareket etmek istiyor. Bu kadar soğuk olmasa belki yine de 15-20 dakika olsun çıkarırdım. Ama doktora gitmekten başka bir yere çıkarmaya cesaret edemedim bu havalarda. Çok şükür atlattı artık sayılır. Haftaya havalar da güzel olacakmış. Döneriz inşallah yine dışarılara...
   
    Pekiii neler yaptık, aldık, okuduk bakalım bu bir haftada....
    İlk anlatacağım etkinliğimiz bir kolaj çalışması...( Kolaj kelimesini ilk kez ortaokulda resim dersinde duymuştum. Natürmort kolaj çalışması yapmıştık. Hiç unutmam. Çok sevmiştim.)
       
     Kağıt Kolajı:

   Büyük bir parça yapışkanlı kağıt kesin. Ben bunun için kendinden yapışkanlı kaplama kağıtlarından kullandım. Kutuları kaplarken çok kullanırım. O yüzden evde de vardı. Yapışkanını çıkarmadan önce kağıdı masaya bantladım. Sonra üzerindeki kağıdı çıkarınca altta yapışkanlı bölüm kaldı.
Sonra da dergilerden, gazetelerden resimler kestim. Çeşitli kumaş parçaları, eva sünger de kattım yanlarına. Malzemesi bol olsun istedim.

Yapıştırırken de ne oldukları hakkında konuştuk. 
Gördüğü resimlerin bazıları tanıdı. Hatta gittiğimiz bir müzenin kataloğundan kestiğim resimleri tanıyıp bunları müzede görmüştük dedi. Bu da aklıma başka bir etkinlik fikri getirdi. Yapınca paylaşacağım. 
Geçirilen hoş vakit, yapılan etkinlik ve ortaya çıkan kolaj benim çok hoşuma gitti. Tarihi atılarak dosyaya kaldırıldı. 


Sanırım bu kolaj işi İpek'in de hoşuna gitmişti. Sık sık başvuracağım bir etkinlik olacak gibi. 

Sağlıkla ve keyifle....

Not: Çocuğun daha önce ilgisini çeken resimleri, şekilleri, hayvanları kesip saklamakta fayda var. Tanıdığı nesneleri görünce heyecanlanıp daha çok hoşuna gidiyor.


1 yorum :

Çok güzel bir etkinlik olmuş,yapılacaklar arasına yazdım bunu:):):)malum kış geliyor etkinlik lazııımmm:):):)Çok geçmiş olsun kuzucuğa bu arada.

Yorum için açıklama