Kağıt Kuklalar

2 Yorum
      Kese kağıdından kukla yapmak için ihtiyacınız olan şeyler, kese kağıdı ve boya kalemleri. Önce kağıdın üzerine resmi çizdim. Çizim için oyuncaklardan yararlandım. Çok da iyi iş çıkardığımı söyleyemem. Bizi idare etti :)))

Daha sonra aklıma, çizdiğim resim üzerine parçalar yapıştırmak geldi. Yapışkanlı eva tam da istediğim şeyi yapmamızı sağladı. Evadan göz, ağız, burun vb. şekiller kestim. Arkasındaki yapışkanları çıkarıp yapıştırmak miniğin en sevdiği şeylerden olunca, günün favori etkinliği bu oldu. 
Yapmamı istediği resmi İpikom getirdi, ben çizdim. Bir sponge bob, bir koala, bir de robot yaptım.


 Parçaları tekrar tekrar çıkarıp takarak neredeyse bütün gün gidip gelip oynadı. Hatta oynadık. Birlikte çıkarıyor, sonra onun takmasını izliyordum. O kadar çok oyalandı ki kuklalarla, akşam banyoya girmeye, yatmaya karşı koyarak direndi. Oturmuş parçaları çıkarıyor takıyor ve her defasında ilk kez yapıyormuş gibi keyif alıyordu. Ve hatta yatarken onlarla yatmak istediğini bile söyledi. Neyse ki ilgiyi hikaye kitaplarımıza çekmeyi başardık da yatağına geçebildi.

Bakalım yarın sabah aynı istekle oturacak mı başına. Yoksa oynamayı tutturmasındaki esas amaç uykuya direnmek miydi göreceğiz.

         Ertesi Gün
   Sabah yine kuklaların başına oturdu. Daha az hevesliydi ama aynı şeyleri yaptı yine de. Ben de 2 tane daha yapıp biraz daha eğlensin istedim. Uğur böceği ve kelebek hazırladım.

Özellikle minik parçaların arkalarındaki yapışkanları çıkarırken el ve parmak kaslarını nasıl da çalıştırmaya yaradığını gözlemledim. Kağıdın üzerine yapıştırırken gösterdiği özen ve taşırmamak için gösterdiği gayret takdire değerdi. 
 Bunları da yaptıktan sonra ilgisi yavaş yavaş azalmaya başladı. Bir başka zaman yeniden hazırlayıp yapmak üzere kaldırdım. 

Bugün için hazırladığım bir başka etkinlik daha vardı. Henüz bitmediğinden yarın çıkarırım sanırım. 
Ayrıntılar yarın blogta...  :)))))


2 yorum

Merhaba süslü şirine blog keşifi etkinliğinden gördüm sizi blogunuzu takibe aldım ben de bloguma beklerim sevgiler :)

Çok teşekkür ederim. Hoşgeldiniz. :)))

Yorum için açıklama