Hem Eğlence: Özgürlük Parkı, Hem Destek: İnteraktif Kütüphane

Yorum Ekle
        Nihayet Özgürlük Parkına gitmek üzere toparlanabildik. Bu kez araçlarımızla gitmeyi planlamıştık. Sözleştiğimiz saatte buluştuk. Köprü trafiğini saymazsak kolay ulaştık varış noktamıza. Hepimizin aklındaki ilk şey, oturup bir şeyler yeyip içmekti tabii. İpek ise arabadan iner inmez trene binmeyi sayıklıyordu. Daha önceki gelişimizde unutamadıklarından biriydi tren.
        Güneşin tatlı tatlı geldiği kafede çaylarımızı  yudumlarken, bu hafta için bir plan daha yapmayı, güzel havaları değerlendirmeyi kararlaştırdık.
Çocuklar, hemen önümüzde tur atan treni görüp baskılarını arttırınca, biz de doğruca o tarafa doğru yollandık. Nostalji treni "Arkadaşım Eşşek" şarkısı eşliğinde turuna başlamadan önce vagonlara dağıldık. Şarkı boyunca süren tur, çocukların olduğu kadar bizim de hoşumuza gitmişti. 

Trenden indikten sonra istikamet kütüphane oldu. Sevgili Esra ile de orada buluşacaktık. Esra Akçay Duff ve kütüphaneyle ilgili daha önce burada ayrıntılı bir yazı yazmıştım.
 
Kütüphanenin kurucularından olan Esra Akçay Duff', ikinci proje için kolları sıvamış bile. Avrupa yakası için bir tane daha açılması düşünülüyor. Bu noktada da bizler de desteklerimizi sunmak için elimizden geleni yapacağız. Bu heyecan verici projeyi konuşmak için buluşacaktık kendisiyle. Biz kütüphaneye vardığımızda Esra henüz gelmemişti. Az sonra kitap okuma etkinliği olacağı söylendi. Çocuklar hemen kitaplara ya da oyuncaklara yöneldiler. Ya da minderli platforma attılar kendilerini. 
Kitap okuma saati geldiğinde görevlilerden biri okumayı benim yapmamı rica etti. Platforma çıkıp bana verilen hikayeyi okumaya başladım. Hikayeden sonra da şarkı söylemek istediler. Birlikte bir kaç şarkı söyledikten sonra, kütüphanenin öğle tatili zamanı gelmişti. 12.00-13.00 arası bir ara var. 
O sırada Esra da geldi. Avrupa yakasına açılması planlanan kütüphane için gönüllülerle bir toplantı yapılacağını haber verdi ve bizi de çağırdı. Bu davete seve seve katılacağımızı belirttik. Çorbada bizlerin de tuzu olsa fena mı olurdu? Önemli olan işin peşini bırakmamaktı. Gelişmeleri buradan yazarım inşallah. 

Görüşmemiz ardından, çocuklarımızın isteği üzerine oyun parkına geçtik. 


Birlikte geçirilen güzel bir gün ve son derece faydalı ve önemli bir projeye ortak olma hayalinin ardından dönüş yoluna geçildi. Dönüş yolundaki trafiğin azizliği ve çocukların uykularını arabada geçiştirmeleri pek iyi olmasa da yine harika bir gün geçirdiğimizi söylemeliyim.İpek kızım bu kez de "meyme (meyve) ağacını elinden düşürmedi. Gün boyu yanında taşıyarak güne damgasını vurdu
:)))))

Yorum için açıklama