Gelmiş Geçmiş Olsun

4 Yorum
       Geçtiğimiz haftalarda eşim kalp kontrol ve tahlillerini yaptırmak üzere hastaneye gitmişti. Yapılan tahlillerde tehlikeli bir durum olmamasına rağmen, ailede kalp rahatsızlıkları olduğundan önlem alıp ileri tetkikler istediler. En sonunda da geçtiğimiz Pazartesi günü anjıyo yapılmasına karar verdiler. İyi ki de vermişler. Ancak o esnada kalpteki 3 ana damardan birinin %80 tıkalı olduğunu görüp müdahale etmek gerektiğini anladılar ve stent takılmasına karar verdiler. Çok şükür zamanında müdahale edilerek olası bir krizin eşiğinden dönmüş olduk. Şu an sağlık durumu iyi.

        Aile geçmişinde kalp, şeker gibi rahatsızlıkları olanlar muhakkak rutin bir şekilde ileri tetkikler yaptırmalı. Sağlıklı beslenip, spor yaparak riski en aza indirmeli. Bakalım bizim hayatımızda ne gibi değişikliklere ve olumlu değişimlere sebep olacak bu yaşadıklarımız. ( Eşimin sigarayı bırakması gibi) Umarım bu üzücü olay, sigarayı bırakmasına yarayarak, böylesine önemli bir sıkıntıdan kurtulmasına sebep olur.

        Sevdiklerini kaybetme korkusu çoğumuzda vardır. Bende zaman zaman ileri derecede gösterir bu korku kendini. Öyle ki ruhumun kararmasına, kendimi depresyonda hissetmeme kadar varabilir. Eşimin başına gelenlerden sonra kendi üzüntüme, bir de kızımı düşünmem eklendi. Eşimin bir gece hastanede yatmasıyla bile evde oluşan boşluk ve kızıma bunu hissettirmemeye çalışmak gerdi beni. Neyse ki İpek, babası bazen işten eve geç geldiği için onu görmeden uyumaya alışık. O yüzden çok fazla sormadı. Ancak sabah uyandığında onu göremeyince ne düşünecekti?

      Sabah olunca İpek sormadan, ben kendisine biraz geç uyandığını ve babasının erkenden işe gittiğini söyleyerek durumu geçiştirdim. Akşama doğru her şey yolunda gidip hastaneden taburcu edilince ben eşime, İpek de babasına kavuştu. Allah sevdiklerimizi bize, bizi de onlara bağışlasın.

      İşte son bir haftamız bu şekilde geçti. Yazmaktan ve okumaktan uzak kaldım. Şimdi kaldığımız yerden devam....

      Sağlıcakla Kalın.....
           

4 yorum

Cok gecmis olsun Jalecim,Allah hic bir cocugu ne annesiz ne de babasiz biraksin yarabbim,benimde su son iki yildir sürekli aklima gelen sey bu,ya bana birsey olursa:(( Allah iyilik saglik versin,sigara olayi iste böyle,damarlari tikamasi cok üzücü,bundan sonra kendine cok daha iyi bakmasi lazim,hayat hem kisa hem kiymetli,bu aralar sanirim herkes biraz uzak kalmis ,neden bilmiyorum ama bende yazamiyorum bir türlü elim varmiyor,kafamda cok karisik ondan da olabilir belki, sevgiler canim.

Çok teşekkür ederim canım. İnşallah elimizden gitmeden kıymetini biliriz özellikle sağlık ve gençliğin. Umarım iyi bakar kendine, dediğin gibi hayat kıymetli. Senin neden kafan karışık hayırdır?

Ah Jale insan keske herseyini arkadaslarimla paylastigim b´gibi buralarada yazabilsem ve bende rahatlasam!Belki dökülürüm bilmiyorum,ince isler...

Serpilcim umarım çözülmeyecek şeyler değildir. Dilerim her şey gönlünce olsun. Ne zaman dertleşmek istersen ben buradayım.

Yorum için açıklama