Yapraklardan Kolye Yapımı

2 Yorum
Yaptığımız sonbahar etkinliklerinin bir kısmını yabancı bloglarda, pinterestte görüp beğenmiştim. Öylesine güzel ki sonbaharla ilgili olan aktiviteler, biz severek yapıyoruz. Doğadan topladıklarımızla olunca bu etkinlikler daha bir hoş oluyor bence. Sıradaki aktivitemiz yapraklardan kolye yapımı. Kullandığımız yaprak ise dayanıklı ve sağlam manolya ağacı yaprakları. Diğer ihtiyaç duyacağınız malzemeler ise ip ( ben mum ip kullandım ) yaprağı delmek için ince bir çubuk ( Gördüğüm sitede iğne kullanılmıştı, ben böylesini daha güvenli buldum bizim için.

Yaprakları deldikten sonra, ipi eliyle kendi geçirdi. Harika bir el kaslarını güçlendirici aktivite oldu aynı zamanda.
Zaman zaman yardımıma ihtiyaç duydu tabii.
İşte kolyemiz hazııır.

Çok keyiflendik bitince. Hemen taktı boynuna doooğru aynaya bakmaya gitti. Babasını gelir gelmez " Bak babacım anneyle biz kolye yaptık" diyerek göğsünü gere gere karşıladı.

Yaprakları Boyadık
Yine manolya yapraklarıyla yaptığımız bir başka çalışma. Gerekli olan şey ise yaprak ve boya kalemi. Nasıl ilgisini çekti anlatamam. Surat yapalım da yapalım. Ben boya kalemi olarak bunları tercih ettim. Sulu boya kalemi. Kalemin ucunda fırçası var. Hafif sıkınca boya akıyor, sürüyorsunuz. Bırakınca damlatmıyor. Real'den almıştım. Bana çok kullanışlı geldi. 
Göz,ağız ve burnu ben çizdim. Sonra İpek de burun ve ağız yapmaya çalıştı.

Bu eserlerini de coşkuyla sergileyip, gelen herkese gösterdi tabii. 

Sonbahar masamız hala duruyor. Bazen yaptıklarımızı tekrar ediyor, bazen de yenilerini ekliyoruz. Ekledikçe de buradan paylaşıyorum.
Hem masadaki görüntüleri de çok hoş. Yapraklar, kozalaklar, ağaçlar evimizi süslüyor bu ara.

Sevgilerimizle....
2 yorum

Yorum için açıklama