Mim Soruları Zor Muydu Ne?...

6 Yorum
     Yeniden bir mim dalgasıyla karşınızdayım. Nihanvebebegi blogunun sahibi sevgili Nihan beni mimlemiş. Teşekkür ediyorum. Sorular biraz zorlayacak cinsten sanki. Haydi başlayalım bakalım...

      1-      Bu aralar hayatında neler oluyor,seni nasıl etkiliyor bu olaylar?

       Bu aralar, İpek'teki değişimler ve gelişimler dolayısıyla daha yorgun hissediyorum. Sabır ve hoşgörü savaşı veriyorum. İpek 2 yaş dönemini yaşarken, ben de zorluklar yaşıyorum. Geçici bir dönem olduğunu biliyor ve bu dönemi sağlıklı bir şekilde atlatmamız için elimden geleni yapıyorum.

      2- Hayatın senin için ne kadar önem arz ediyor?  

      Hayatım benim için artık daha çok önem arz ediyor. Benim varlığımı sürdürebilmem en çok kızım için elzem diye düşünüyorum. 

      3-   Kendini bir kenara çekip,hiç düşündüğün oldu mu?

       "Hiç düşündüğüm oldu mu" mu?  Benim işim bu düşünmek düşünmek. Zaten kendimi bir kenara da çekmeme gerek yok. Her halükarda kendimle hesaplaşmalarım mevcuttur :))))))

      4- Nefret duyduğun bir alışkanlığın var mı?

       "Nefret" çok sert geldi bana, hoşlanmadığım diyelim. Hoşlanmadığım alışkanlıklarımdan biri kararsızlık. Ama İpek'ten sonra bu alışkanlık ciddi anlamda azaldı. Herhalde vakit yok kararsızlığa :))

     5- Bu hafta içinde neler yaşadın?

      Bayram dolayısıyla tatil olduğundan ötürü ailece iyi gezdik. Hem aile büyüklerini ziyaretler, hem de kızım ve eşimle gezmelerimiz oldu. Hatta bir akşam eşimle sinemaya bile gidebilme fırsatı bulduk ki çok iyi geldi :)  Hafta sonu kızımızı götürdüğüm çocuk festivali ise süperdi.

      6-   Hayat…

      Ne çok fazla anlam yüklemeli, ne de fazla boşlamalı hayatı...Akışına bırakıp sakince izlemeli. Çıkmazlara düşerse yolumuz hislerimize göre hareket etmeli... diye düşünüyorum.

      7- Son zamanlarda bir değişikliğe uğradığını düşünüyor musun?

       Daha sakin ve huzurlu olmaya çalışıyorum. Sürekli bir koşturma halinde olduğumu düşünüp yavaşlamaya çalışıyorum. Oluyor mu bilmiyorum...

       8- Hayattan beklentilerin neler? 

       Kızımızı elimden geldiğince sağlıklı, mutlu, güvenli bir birey olarak yetiştirmek. Yaşadığımız her anın kıymetini biliyor olmak ve sevdiklerimle hayatı paylaşmak.


       Gelelim mim dalgasına kimleri dahil ettiğime...
Cevaplamak isterseniz bu soruları sizlere yönlendiriyorum...

evdeyazar.blogspot.com 
ogrenenanne.blogspot.com
eglenceli1anne.blogspot.com
anneceyansımalar.com
manyakanne.com


Kolay Gelsin....Sevgilerimle....

       


6 yorum

Mim için teşekkürler, mim moduna girdiğimde yanıtlayacağım söz, sevgiler :)

Ben de çok teşekkür ederim :) Ben de en kısa sürede yanıtlayacağım ;)
sevgilerimle...

Ne demek efendim biz teşekkür ederiz :))

Ben de teşekkür ederim :) İlk fırsatta bir iade-i naziklik düşünüyorum :)

Yorum için açıklama