Çocuklarımıza Bayramlık Hediyeler Yapmaya Ne Dersiniz?

2 Yorum
            Kızımıza bayramlık almayı düşünüyordum. Birden aklıma kıyafetini kendim yapmak geldi. Hoş bir bayram hediyesi ve hatıra olur İpikoma diye düşündüm. Sevgili arkadaşım Meral'in facebook ürünlerim sayfasında gördüğüm bir tişört çok hoşuma gitmişti. Ben de aynı süslemeyi İpek'in uzun kollu bir body sinde yaptım. Üzerindeki esprili yazıyı renkli keçelerden keserek yaptım ve bodynin üzerine diktim. Harfleri bilerek yamuk diktim. Espri ve çocukluk katsın diye...
Sağ üstteki tüllü süs, İpek'in taa doğumundan arta kalmış olan, içine bebek şekeri koyduğumuz süslemelerdendi. Onu da kesip biçerek bu şekli verdim ve diktim. Keçeleri oraya dikmek çok kolay bir iş değildi. Becerebildiğim bu kadardı :)))))

Ortaya çıkan üründen müthiş keyif alınca, aklıma bir fikir daha geldi. Keçe harikasından İpek'e bir tane de çanta yapabilirdim. Hemen bir araştırmaya koyuldum. Ve işte burada son derece kolay bir çanta yapımına rastladım. Ben de bazı değişiklikler yaparak ve kendimden de bir şeyler katarak işte bu çantayı ortaya çıkardım.
Anlatılan videoda kenarlarını silikon tabancayla yapıştırıyorlar. Bana dikmek daha uygun geldi. Diktikten sonra tersini çevirdim. Üstündeki süsler ve çantanın sapı, İpek'in doğum gününden kalma çiçek süslerindendi. Çantanın üzerindekini silikon tabancayla yapıştırdım. Çanta sapını da kenarlardan dikerek tutturdum.
Kızımıza bayram hediyelerim hazırdı. 

Etek olarak da İpek'e daha önceden yapmış olduğum tütü eteğini ayarladım.


Babetler ise H&M'den alındı. 
Geriye bayramı beklemek ve minik perimize kıyafetini giydirmek kaldı.  


Herkese şimdiden iyi bayramlar.
Sevgilerimizle....


2 yorum

Ne güzel olmuş, bayıldım.Ellerinize sağlık...

Yorum için açıklama