Rulolardan Araba, Kutudan Trafik Işığı ve Kartondan Yol

4 Yorum
            İlk önce trafik ışığı yapmak istedim. En kolayından bir yapılış buldum. Uzun, boş bir kutu, boya kalemleri ve kaplama kağıdıydı gereken malzemeler. Kutuyu önce beyaz bir kağıtla kapladım. Üzerindeki ışıkları boya kalemleriyle İpek ile birlikte yaptık. Hemen kullanıp oynamaya bile başladık.
Sonra baktım bu oyuna eklenebilecek pek  çok şey olabilir. Neler yapabilirim diye düşündüm. Önce araba yapmak geldi aklıma. Rulolarla harika arabalar yapıldığını görmüştüm bir çok blogta. Ben de denemek istedim. Ruloları yine birlikte boyadık. Yan taraflarına delikler açtım. Evalardan tekerlekler yaptım. Sonra da pipetlere geçirip rulolara taktım. 
Üzerine de ufak bir delik açtım. Sürücüyü oturtmak için :)))
Minik ayımız arabanın renklerine de pek uydu. 

Son olarak bu arabaların gideceği yol yapmaya geldi sıra. Onun için de büyük bir karton aldım. Üzerine eva kullanarak yol yaptım. Kartonun üstüne silikonla yapıştırdım.
Hmm bu şekliyle pek bir boş geldi. Bari biraz süsleyeyim dedim. Eski dergilerden ağaç, çiçek resimleri kesip yapıştırdım. Ortasına da çevre düzenlemesi yaptım. Doğa ve yeşilseverlik kendini yine gösterdi :)))
Arabaları ve trafik ışığımızı da yerleştirince görev tamamlandı.


Sıra geldi sabah İpek ile oynamaya. Uyanır uyanmaz çıkarmadım. Önce biraz kendine gelsin istedim. Sonra "oyun oyun geliyor" diyerek karşısına çıkardım. Önce beklenen ilgiyi göstermedi. Bazen sabah huysuzluğu oluyor İpikomda. Olsun bir ara oynar nasılsa. Ben de yanında oturarak arabaları biraz sürdük. Kırmıza ışıkta durduk filan. O daha çok ağaç ve çiçekleri inceledi. 

Daha sonra bir ara oturup oynadığını gördüm. Hiç ilişmedim. Kendince arabayı söküp takmaya çalışıyordu. 

Bir sonraki aşama ise arabaları farklı versiyonlarla denemek şeklinde gerçekleşti.


Ben de müdahale  etmeden keyifle izliyordum. 
Oyunu hazırlaması ayrı bir keyifti benim için. Adeta terapi. İpek ile oynayıp eğlendiğini görmek ayrı bir keyif. Hele daha sonra oyunu kendince geliştirip değiştirmesi, etkinliğe ayrı bir renk katıyor bence. 

Bakalım oyunumuzla daha ne gibi etkinlikler bekliyor olacak bizi. 

Sevgilerle...
4 yorum

ne kadar güzel olmuş,bayılıyorum böyle değerlendirmelere
ellerinize sağlık
sevgiler

Yorum için açıklama