Oyun Odası Olan Kahvaltı Mekanı

2 Yorum
          Bayılıyorum böyle yerlere. Bence ihtiyaca cevap verecek kadar yok. Yeme-içme yerlerinde biz de rahat etmek istiyoruz. Mekanın içinde ayrılacak bir bölüm, çocuk oyun alanı istiyoruz.
          Bugün İstanbul International School'un davetiyle kahvaltı için Nakkaş Kebap restorandaydık. Yeri Nakkaştepe'de ve boğaz manzaralı. Köprüden çıktıktan sonra çok yakın. Pazar erken saatte hiç trafik de yoktu tabii, kolayca gittik.  
Burası 2 katlı bir yer. Her iki katında da organizasyon vardı. Bizim kahvaltımız alt kattaydı. Kocaman bir salondu ve içinde büyük sayılabilecek bir çocuk oyun odası bulunuyordu. İpek zaten daha yanımızda durmadan doğruca odaya koştu. Oyun salonunun içinde çeşitli oyuncaklar, masa-sandalyeler vardı. En güzel yanı ise içeride çocuklarla ilgilenecek sürekli en az iki kişinin gözetmen olarak bulunmasıydı. Kızımı gönül rahatlığıyla orada bırakıp, kahvaltımı yapabildim. Bu benim için çok büyük bir lükstü. Gerçi arkadaşlarımızın yaşça İpek'ten büyük kızları da yanındaydı ve gayet kollayıp koruyordu İpek'i. Ama yine de kahvaltınızı ederken, ara sıra kontrol ederek çocuğunuzu bırakabileceğiniz bir yer.        Kahvaltısına gelecek olursak benim sevdiğim cinsten yani her şey ayağınıza geliyor türündendi. Açık büfe kahvaltıları sevmiyorum açıkçası. Sabah sabah kahvaltı keyfini yaparken biraz tembel olayım istiyorum. Çeşitlerin bolca kullanıldığı serpme kahvaltı şeklindeydi. Ancak masaya sürekli yeni bir şeyler geliyor, masada koyacak yer bulamıyorlardı. Hizmet gayet titiz ve hızlı, kalabalığa rağmen de ilgiliydiler. 
        Kahvaltı ürünlerine gelince işin o kısmı da epey tatmin edici. Cumhuriyet Köy'deki kendi özel bahçelerinde hormon ve zirai ilaç kullanmadan ürettikleri sebze ve meyveleriyle aynı zamanda hem lezzetli hem de doğal lezzet sunuyorlar. 
         Mekanın dışarısında bahçesi de var. Havanın güzel olduğu günlerde çocuklar bahçede oynarken de onları izlemeniz mümkün.

         Arabamızı girişte valeye bırakmıştık. Ücretini sorduğumda yalnızca bahşiş aldıklarını söylediklerinde yine şaşırdım. Bizim yakada böyle bir hizmeti ücretsiz bırakmazlardı diye düşündüm. Keşke Avrupa yakasında da bu tarz mekanlar olsa diye iç geçirerek evimize doğru yol aldık.
         İlginizi çektiyse, daha fazla bilgi ve adres için internet adresi: http://www.nakkaskebap.com/

               Keyifli pazarlar, iyi hafta sonları dilerim.....

2 yorum

fiyat durumu nasıl acaba yeri merak ettim

Davetli olarak gittiğim için bilemiyorum. Web sitesinden iletişime geçebilirsiniz.

Yorum için açıklama