Oyun Grubu Sezonu Açtı

6 Yorum
        Yaz bitti, tatillerden dönüldü. Biz de arkadaşlarımızı özledik. Herkes aynı istek ve özlem içinde olmalıydı ki bir kaç yazışmayla çarçabuk gün, yer ve saat ayarlaması yapıldı. Güneşin hala içimizi ısıttığı bugünlerde açık hava planı yaptık. Hem çocukların gönlünce oynayıp yeniden kaynaşacağı, hem de bizim onları rahatlıkla gözlemleyip bir yandan da sohbet edebileceğimiz bir yer olarak Zorlu Center içindeki çocuk oyun alanını seçtik. 
         Biz erkenden 9.30 civarı orada olunca AVM'nin açılış saati olan 10.00'u beklemek zorunda kaldık. Saat 10.00'da çocukları mekana soktuk. Hemen çevreye dağıldılar. Onlar bizim gibi özlem gidermiyodru tabi. Biz, "Sen ne yaptın?", "Nasıl geçti tatil ?"muhabbeti yaparken, onlar birbirlerinin çevresinde olmaktan memnun oyunlarının tadını çıkarıyordu. Bu yaş grubu çocukları henüz tam manasıyla arkadaşlık edemiyor. Gördüğüne seviniyor ancak hadi gel beraber oynayalım olmuyor. Zaman zaman bir araya da geliyor, bir şeyler yapıyor gibi oluyorlar ama genelde hepsi kendi havasında.                     
             Zıplamayı seven Maya ile İpek işte burada birlikteler.
Can ise kendince keyfini çıkarma yolu bulmuş. Nasıl da eğleniyor.
       Onları en çok oyalayan ve eğlendiren alan burası oldu. 

Selin önce anneyle denemek istiyor.( Selin ve annesi Sema ile burada tesadüfen karşılaştık. Hemen kaynaştık ve umarız onlar da artık grubumuza dahil olur.)
Bir öyle kaydılar, bir böyle.
Yalnızca onlar mı eğlendi. Hayııır tabii ki. Bir de hala soruyorum bizim kızımız neden çok maceraperest ve meraklı diye. Cevabı ortada değil mi? Armut dibine düşermiş. Ama çooook zevkliydi. Evet bendeniz de en tepeden kaydım :)))))
Ayrı takılmayı seviyor bu yumurcaklar. Bulmuş yine bir keyif köşesi. Keyfine de düşkün mü ne?
    
İpek durduğu yerde durmuyor. Sürekli bir şeylerin peşinde. Biraz tırmanayım, biraz kayayım, tünellerde yürüyeyim şeklinde bir orada bir burada. Onun peşinde gezerken tırmanışlardan ben de keyif alıyorum laf aramızda.
Diğerlerinin kayma keyfi devam ediyor. Duru kayma stilleriyle harikalar yaratıyor.
Arada sohbet imkanı bulan arkadaşlar da olmuş .

     Artık enerjilerini harcamış, belki biraz sakin oyuna geçerler diye düşünerek cafeye doğru yöneldik. Çocuklar hemen yanındaki kum havuzunda oynar biz de kahvelerimiz eşliğinde görüşme imkanı buluruz dedik. Tahminlerimizde yanılmamışız. Kum ve oyuncaklar onları çok iyi oyaladı Biz de istediğimiz zamanı elde etmiş olduk.


       Koşan, kayan, zıplayan, oynayan ve artık yorulan çocuklar, eve dönüş kararımıza çok da karşı koyamadılar.
      
Yeniden bir arada olmak hem bize hem de çocuklara iyi gelmişti. Aramıza yeni katılan Beyza ve annesi Betül, erken ayrılmak zorunda kaldıklarından fotoğrafta yer alamadılar. Grubumuza yeni gelen arkadaşlara da iyi ki geldiniz diyoruz.

Bir sonraki buluşma ve maceralarımızda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

       

6 yorum

Ne güzel bir yer burasi,bulusmalarsa harika!

Evet canım.Buralarda olsaydın sen de gelirdin.

Merhaba jale hanım benim de 16 aylık bir kızım var oyun grubunuza biz de dahil olabilirmiyiz ?

Merhaba Nilkem, tabii ki dahil olabilirsiniz. Ne tarafta oturuyorsunuz? Bağlantıda olmak için facebook tan istanbul avrupa yakası montessori oyun grupları na üye olun. Oradan haberleşelim. Sevgiler...

merhaba ne kadar faydalı postlar bunlar teşekkürler benim kızım da 16 ayına girdi ben de grubu ekliyorum hemen

Merhaba jale hanım şişlide oturuyorum. Dediğiniz gruba üye olacağım çok teşekkür ederim.

Yorum için açıklama