Meraklı Minik Beni Çocukluğuma Götürdü

2 Yorum
           Çok seviyorum bu dergiyi. Bu ay öylesine dopdolu ki oyna oyna bitmiyor. Hele bir etkinliği var ki ba-yıl-dım. Çocukluğumda en çok sevdiğim oyundu. "Kağıt bebekler" ile oynamak. O zamanlar "Şebnem" adlı dergiyle satılırlardı. Meraklı minik bu ayki sayısında işte bu kartondan bebeklere, kağıt giysilere yer vermişti. Dergiyle ilk etkinliğimiz bu oldu tabii.
Giysileri kesip hazırladığımız karton bebeklere giydirdik. Bu oyun İpek'in ilgisini benim kadar çekmedi. Henüz yaşının küçük olduğunu düşünerek kağıt bebekleri diğerlerinin yanına kaldırdım. Diğerleri derken çocukluğumdan kalma kağıt bebeklerden bahsediyorum. Ablam da ben de bu çok sevdiğimiz oyuncakları saklamıştık. Zamanı gelince üçümüz oturup oynayacağız. :))))
Biz de başka bir oyuna geçtik. Çamaşır makinesi maketi yaptık. İçine konacak giysileri de kestik. Bir de çamaşır sepeti vardı onu da yapıştırdık. 
Sepetten alıp makineye yerleştirmece ve yeniden sepete koymaca pek bir eğlendi kuzucuk.

Bir başka gün ise düğmeler konumuz oldu. Derginin bu sayısında terzilik, giysiler, kumaşlar ve düğmeler konu edilmişti. Biz de kendi düğmelerimizi, makaralarımızı çıkardık. Bir sürü düğmeyi görünce dergiden çıkmış gibi oldu ve çok sevindi kızım.
Uzun uzun düğmelerle oynadı. Sıraya dizdi, büyük küçük sıraladı.
Makaralarla ise sonradan kule yapmaya çalıştı. O kadar eğlenceli vakit geçirdi ki düğme ve makaralarla, ben de keyifle izledim.
Çamaşır yıkanmasıyla ilgili küçük bir kitapçık yapımı da vardı. İşaretli yerlerinden kesip sonra sayfaları zımbalıyorsunuz. Minik bir kitap oluyor.

Dikiş malzemelerinden oluşan eşleştirme kartları ve çıkartmalar ise her zamanki gibi sevdiğimiz çabucak yaptığımız bölüm oldu.


Bir meraklı minik sayısını daha bitirmiş olsak da henüz dergiyi kaldırmadık. Hemen her gün dergiyi okutup anlattırmak istiyor. İçindeki hikaye ve görsellerle ilgi çeken derginin her sayısından ayrı bir keyif alıyoruz.


2 yorum

Biz de çok sevdik bu ay ki sayıyı. Ben de bu gün yayınlayacak. :)))

Yorum için açıklama