Katkısız Sevgi, Sevmektir Tüm Varlığınla Koşulsuzca

6 Yorum
            Çelişkilerin anasıdır anne olmak. Kendinizi feda edecek kadar korumak, kollamak istediğiniz yavrunuzun aynı zamanda sizi çılgına çevirdiği anlar yaşarsınız.
     
         Çocuğunuza kendiniz bakmak ister, iş hayatınıza hatta sosyal hayatınıza bile ara verir, çocuğunuzun her anının tadını çıkarmak istersiniz. Öte yandan neden bu kadar elinizi eteğinizi çektiğinizin hesabını sorarsınız kendinize.

          Annenizin size aklı vermesine, sizi eleştirmesine kızar ama yine dönüp onun dediklerini yapmak istersiniz zaman zaman. Kimsenin size karışmasını istemez, ama gelin görün ki herkesten akıl almak için sorular sorarsınız.

          Çocuğunuzun herkese gidip, yadırgamadan herkesle durmasını, sizden birazcık ayrılabilmesini ister, ama sizi istemeden, ağlamadan durmasına ve hatta gayet memnun görünmesine içten içe dertlenirsiniz.

            Çeşitli konularda "anne olunca şöyle yaparım böyle yaparım" dediğiniz şeyleri hiç de öyle yapamazsınız. ( Misal çocuğuma asla zorla yemek yedirmeye çalışmaaaam..)

            "Anne olmak demek kendini bırakmak demek değildir" savını hem savunur, hem de anneliğin kutsallığına sığınıp kendinizi bırakıverebilirsiniz.

              Zaman zaman isyan etmenizin ( içinizden çocuğunuza kızmak gelmesi ya da gerçekten kızmak ) hakkınız olduğunu düşünür, sonra da hissettiklerinizden ya da yaptıklarınızdan ötürü pişmanlık duyarsınız.


              Seversiniz o kadar çok seversiniz ki bu sevgi hiç bir çelişkiye, hiç bir soru işaretine, hiç bir yılgınlığa pabuç bırakmaz. Öyle bir sevgidir ki o saf, sınırsız, katkısız, eşsiz ve anne olduktan sonra tüm varlığınızı kaplayan bir sevgidir.

              Bedelsiz... ölçüsüz...hesapsız ve bize hastır, biriciktir.

Sevgilerimle.....

         

         

6 yorum

Evet gerçekten hesapsız katıksız bir sevgi ondan dolayı cennet anaların ayağı altındadır..

Yavrumuza verdiğimiz sevgiler ,fidana verilen su gibidir ,fidanlar ağaca ,ağaçlar ormana nasıl dönüşüyorsa ,verdiğimiz sevgi de ileride bizi hayata bağlayan sımsıkı bağlarla örülür

canım ne kadar yalın ve katıksız anlatşışsın sevgiyi

Yorum için açıklama