Ev Yapımı Çıkartma Bunlar...

10 Yorum
          Çoğu çocuk gibi İpek de çıkartmalarla oynamaya bayılıyor. Kitap yetiştiremiyoruz. Ben bile bakıyorum da bazen kaptırmışım kendimi, ondan çok yapıyorum. Gittiğim yerlere mutlaka çıkartma kitaplarından getiriyorum. Hal böyleyken acaba kendimiz çıkartma yapamaz mıyız diye düşünürken "blog me mom" internet sitesi bana çok güzel fikir verdi. Ben de üzerinde bazı değişiklikler yaparak uyguladım.
          İşte gerekli malzemeler:
    Kağıt, makas, yapıştırmak için ben prit kullandım. Okuduğum sitede jöle ya da jelatin kullanılıyordu. Ben elimde ne varsa onunla yapayım dedim ve oldu. Sonuçta çok da sağlam olması gerekmiyordu. Azıcık tuttursun yeter.
     Çıkartmaları yapıştıracak yüzey, boya kalemleri.
İpek'in doğum gününden kalma bazı çıktılar vardı elimde. Üzerinde kek, çiçek, balon ve mum resimleri vardı. Ben de başka bir kağıda aynılarından çizdim, boyadım. Sonra kestim ve arkalarına prit sürdüm. Sonra da yapışkanlarını muhafaza etmek için şeffaf dosyaya yapıştırdım. Hem alması da kolay olurdu.  


Çıkartmalarla oynayacağız deyince koştu yerini aldı. 
İsimlerini, ne olduklarını söyleyerek eşlerinin üzerine yapıştırdı. Evdeki kaynaklar tükenince yaparım artık. Farklı resimli kağıtlar bulup, ona göre çizimler yapmak gerek. Ne kadar becerebilirim bakalım. Ama kesinlikle çok işe yaradı.

Benim hazırladığım bir şeyle oynamasını da çok seviyorum. Kendi kendine icat ettiği oyunlarla oynamasını da. İşin içine hayal gücü giriyor ya işte o çok hoşuma gidiyor :)

Hayal ve sevgi dolu günler dilerim...

10 yorum

Harika olmuş ellerine sağlık Canım, kendinden yapışkanlı etiket kağıtları var A4 boyutunda , ben istediğim resimleri bilgisayardan düzenleyip bahsettiğim kağıtlara çıktı alıyorum, direk etiket oluyor, kırtasiyelerde bulabilirsin belki, fikir olsun, sevgiler:)

çok güzel olmuş ,ileride yaparız inşallah:)

Çok güzel emeklerinize sağlık :)

Çok teşekkür ederim canım. Haklısın ben de galiba görmüştüm kırtasiyelerde aklımdan çıkmış. Hatırlattığın için teşekkürler. :))))

Biz de görürüz inşallah :))

Cok guzel olmus canim ellerinize saglik harika fikirmis bayildim

Her an elimizin altında çıkartmalar olmazsa rahat edemiyoruz :))) Teşekkür ederim canım :)

Çok güzel olmuş ellerinize sağlık. Benim oğlumda sticker sevdiği için bende farklı bir formatta denemiştim.

Çok teşekkürler. Ne kadar kurtarıcı oluyor ama değil mi :))

Yorum için açıklama