Doğayı Tanıyalım 4 (Sonbahar)

Yorum Ekle
            Doğayı tanıyalım yazılarımızda son mevsim olan sonbahara geldik. Daha önce kış, ilkbahar ve yaz mevsimlerini tanıma etkinlikleri yapmıştık. Bu kez de diğerlerinde olduğu gibi elbette doğaya attık kendimizi.
            Sonbaharı tüm güzellikleriyle görebileceğimiz yerlere gittik. Gezdik, inceledik, objeler topladık, fotoğraf çektik. Öncelikle objeleri toplayıp koyacağımız bir çanta gerekliydi. Bez çantamızı alıp yola koyulduk. Büyük bir zevkle astı çantayı boynuna :)))
Ihlamur kasrında sonbaharın çeşit çeşit renklerine şahit olduk. Yere düşen rengarenk yaprakların sergilediği renk cümbüşünü seyrettik.
Yaprakları toplamaya başladık
Çok hoşuna gitmişti bu doğa yürüyüşü 
Renk renk yaprakları çantamıza doldurduk 
Yalnızca yaprakları değil, yere düşen kestaneleri de incelemek üzere çantamıza attık Çeşitli objelerle çantamızı doldurduktan sonra gölün kenarında dinlenmek için  oturduk. Tavus kuşları ve yavrularını gördük. Yumurtlama zamanları Nisan-Ağustos ayları arasıymış. Demek bu aylarda yavru tavus kuşlarına rastlamamız mümkün. Nasıl da seviimliydiler. 


Bir çanta dolusu numune ile eve döndük. Bu objelerle neler yaptığımız da bir başka yazının konusu olsun. 

Sonbaharın renklerinin türlü çeşitlerini görmek, düşen yaprakların arasında yürüyüş yapmak ve mevsimin kendine has büyüsünü yaşamak üzere doğaya kaçmak gerek sık sık.

Herkese keyifli gezintiler....

Yorum için açıklama