Bir Başka Oyun Evi Ziyaretimiz

Yorum Ekle
         Şişli'de Bir oyun evi. Hotpot Cafe&Çocuk Atölyesi.  Çok daha önceleri görmüş, adresinden ötürü bir türlü gidememiştim. Araba park yeri problemi var ve anlatıldığında çok karmaşık gelmişti. Geçen gün arkadaşım Catherine, oraya her hafta gittiğini söyleyince bu kez biz de eşlik edelim dedik. Arabayı Cevahir AVM'ye koymayı düşünmüştüm önce. Ama sonra vazgeçip maceraya atılarak daha yakınlarda yer bulma arayışına girdim.
         Aslında burası Bomonti'ye daha yakın. Tarif edecek olursam Bomontiden Şişli istikametine doğru giderken solda Bomonti otelin olduğu caddeye park ettim. İlk sağ ve sol yapınca Perihan sokak çıkıyor karşınıza. O sokağı dümdüz aşağı doğru iniyorsunuz. Yer solda kalıyor. Girişte mutfak, güler yüzle karşılayan ev sahibeleri var. İçeriye doğru girince çocuk odasını görüyoruz. Sağ tarafta oturup ayakkabıları çıkarıyoruz.


Salıncak hemen ilgimizi çekiyor.
Top havuzu çocuklar arasında favori 
Oyuncak çekişmesi olmazsa olmaz
Masa ve sandalyeler önce meyve saatinde daha sonra resim ve boyama etkinliğinde kullanılıyor. Önce, ikram edilen meyvelerini yemek üzere çocuklar sandalyelere oturuyor. Anneler de çaylarını içiyor bu arada :)
Ve sonra "gong" çalınca aktivite saati geldiğini anlıyoruz. Yere minderler seriliyor.
 Anneler ve çocuklar birlikte yere oturuyoruz. İngilizce, Türkçe ve Almanca şarkılar söyleniyor. 
Şarkı söyleme etkinliğinden sonra yeniden masaya dönüyor ve çocukları boyama yapmaya hazırlıyoruz.
Her biri harikalar yaratıyor.
Daha önce yapılan etkinliklerden bazıları duvarlara asılmış
Etkinlik bitince kaydırak eğlencesi başlıyor.

Son olarak çalan "gong" ile çocuklar tekrar bir araya geliyor. Şarkılar söyleniyor. Vedalaşıp ayrılıyoruz.

Toplam etkinlik, serbest oyun zamanı dahil 1.5 saat sürüyor. Ücret: 35 TL. Aylık ödemede ise 120 TL alınıyor. Ayrıca dans dersleri mevcut. Hatta  talebe göre yoga, Almanca ve bale dersleri açabiliyorlar.

Mekanla ilgili daha çok bilgi almak isteyenler, internet sitesine buradan ulaşabilirler.

Yorum için açıklama