Tatil Günlükleri

2 Yorum

Tatilin ikinci ve daha kalabalık bölümü eğlenceli ve faydalı oldu tabii. İpek'in anneanne, teyze ve dayıya şımarma ve istediklerini yaptırma çalışmalarını saymazsak, yanımızda olmaları bizi müthiş rahatlattı. En azından birlikte denize girme ve yüzebilme, İpek'in peşinden koşacak kişilerin artması, sabah uyuyabilme gibi lükslere sahip olduk.

İpek’i uyuturken, evde ilan ettiğim olağan üstü sessizlik halleri, sabah uyandığında İpek’i, evin uyuyan ahalisinin odalarına sızdırma çalışmalarımı saymazsak herkes ikinci bölümden gayet memnundu. Şaka bir yana sağolsunlar seve isteye uyandılar erkenden. Hem ben biraz daha uyuyabileyim, hem de İpek’le vakit geçirmek için.

Geçen hafta da tatilin üçüncü ve son bölümüne geldik. Eşimi yolcu ettik. İpek için biraz zor oldu. Bu kadar gün boyunca sürekli babasını görmek, onunla oynamak, ona nazlanmak ayrı bir keyifti kızımız için. Gitmeden önce anlattık ona. Birlikte konuştuk. Çalışmak için dönmesi gerektiğini, izin süresinin bittiğini söyledik. Sabah erkenden yola çıkacakları için de gece uyumadan önce vedalaştılar. Sabah uyandığında birkaç kere “Baba nerede?” diye sordu tabii. Gün boyunca ara sıra aynı soru tekrarlandı. Görüntülü telefon konuşması da yaptılar. Bir ara “İstanbul’a gidelim, eve gidelim” diye tutturdu. Ben de her defasında açıklamalarla, bir müddet daha tatile devam edeceğimizi ancak daha sonra bizim de gideceğimizi anlattım. Güzel günler ne de çabuk geçiyor.

Pazar günleri Sığacık’ta Pazar kuruluyormuş. Herkes methediyordu. Biz de bugün ikinci kez gittik. Civar köylerde yetiştirdikleri ürünleri satıyorlardı. El emeği birçok takı, giysi, süs eşyası da mevcuttu. Bizim gibi doğal peşinde koşan, belki de bu yüzden organik tuzağına düşenler, pazarın doğal, samimi, sıcak havasına hayrandı besbelli. Hal hallarımızı da geçen hafta pazardan almıştık.
Çok renkli, eğlenceli, lezzetli bir yer burası. 

Fotoğrafını çekemediğim daha bir çok ev yapımı ürünler vardı. Kahve likörleri, şaraplar, çeşit çeşit reçeller, zeytinyağı ve salçalar...
Buradan çıkmak biraz zor. Sıcağın da bastırmasıyla çıkmak gerektiğine karar verdik.
Evin yemek alış verişini de yaptıktan sonra eve döndük. 

Sevgilerle...


 
2 yorum

Yorum için açıklama