Rulolarla Boya Baskı Yaptık

6 Yorum
         Yine bir artık materyal değerlendirme, yine basit bir hazırlık ve pratik bir etkinlik. Dolabımda bulundurduğum tuvalet kağıdı rulolarıyla ne yapabileceğime bakarım zaman zaman. Bu kez de http://mamapapabubba.com/2013/05/28/paper-roll-shape-stamps/ sitesinde rastladım etkinliğe. İpek uyurken başladım hazırlamaya. Ruloları ortadan ikiye böldüm.
Elimle şekil verdim. Kolay şekle giriyorlar. 
Kendim bir kaç deneme yapmayı da ihmal etmedim :)) 
Oyun zamanıı diyerek uykudan kalktıktan sonra İpek'e sundum.
Şekillerin adlarını tekrarladıktan sonra, hazırladığım boyalara batırıp kağıda baskılarını çıkardı. 

Çok sanatsal bir çalışma çıktı ortaya :))
Karma desenler, şekiller onun da hoşuna gitti. 


Artık boyalarla oynamayı çok seviyor. Dokunmaktan da rahatsız değil. Ancak temizlenmesini tercih ediyor tabii. Elinden çıkmayan boyaya ise bir şey demiyor. ( Bu yüzden ağladığı zamanları bilirim. ) 

Not: Ortalığın batmaması için önlem almak şart. Kocaman bir örtüyü masanın altına, bir örtü masanın üstüne serdim. İpek'in üzerine de bir önlük takınca iş halloluyor.

Herkese keyifli çalışmalar...6 yorum

Artık materyale de, etkinliğe de bayılırız biz. Tuvalet kağıdı ruloları biriktirmeye bayıldığımız bir artık materyal zaten :) Hemen yaptıracağım, bu güzel fikir için teşekkürler ve MERHABA :)

Kızım büyüse de ben de yapsam:)

Anneysen ya da anne adayıysan,çocugunla eğlenerek onu eğitmek istiyorsan,yemek yapmayı seviyorsan,kendin yap projeleriyle alakalıysan,dikmeyi,örmeyi,kesmeyi ve de biçmeyi seviyorsan haydi blogumaa:):)
http://hobidelisii.blogspot.com.tr/

Merhaba sevgili Girno. Rulolarla ilgili bir kaç etkinliğimiz daha var.http://jaleceanne.blogspot.com.tr/search/label/art%C4%B1k%20materyal
Sevgiler...

Blogunuzda inceledim. Siz de ne güzel şeyler yapıyorsunuz :)

Yorum için açıklama