Rulolarla Boya Baskı Yaptık

6 Yorum
         Yine bir artık materyal değerlendirme, yine basit bir hazırlık ve pratik bir etkinlik. Dolabımda bulundurduğum tuvalet kağıdı rulolarıyla ne yapabileceğime bakarım zaman zaman. Bu kez de http://mamapapabubba.com/2013/05/28/paper-roll-shape-stamps/ sitesinde rastladım etkinliğe. İpek uyurken başladım hazırlamaya. Ruloları ortadan ikiye böldüm.
Elimle şekil verdim. Kolay şekle giriyorlar. 
Kendim bir kaç deneme yapmayı da ihmal etmedim :)) 
Oyun zamanıı diyerek uykudan kalktıktan sonra İpek'e sundum.
Şekillerin adlarını tekrarladıktan sonra, hazırladığım boyalara batırıp kağıda baskılarını çıkardı. 

Çok sanatsal bir çalışma çıktı ortaya :))
Karma desenler, şekiller onun da hoşuna gitti. 


Artık boyalarla oynamayı çok seviyor. Dokunmaktan da rahatsız değil. Ancak temizlenmesini tercih ediyor tabii. Elinden çıkmayan boyaya ise bir şey demiyor. ( Bu yüzden ağladığı zamanları bilirim. ) 

Not: Ortalığın batmaması için önlem almak şart. Kocaman bir örtüyü masanın altına, bir örtü masanın üstüne serdim. İpek'in üzerine de bir önlük takınca iş halloluyor.

Herkese keyifli çalışmalar...







6 yorum

Artık materyale de, etkinliğe de bayılırız biz. Tuvalet kağıdı ruloları biriktirmeye bayıldığımız bir artık materyal zaten :) Hemen yaptıracağım, bu güzel fikir için teşekkürler ve MERHABA :)

Kızım büyüse de ben de yapsam:)

Anneysen ya da anne adayıysan,çocugunla eğlenerek onu eğitmek istiyorsan,yemek yapmayı seviyorsan,kendin yap projeleriyle alakalıysan,dikmeyi,örmeyi,kesmeyi ve de biçmeyi seviyorsan haydi blogumaa:):)
http://hobidelisii.blogspot.com.tr/

Merhaba sevgili Girno. Rulolarla ilgili bir kaç etkinliğimiz daha var.http://jaleceanne.blogspot.com.tr/search/label/art%C4%B1k%20materyal
Sevgiler...

Blogunuzda inceledim. Siz de ne güzel şeyler yapıyorsunuz :)

Yorum için açıklama