Tatile Gidiyoruz

2 Yorum
          İpek'im 2 yaş dönemine ( aslında 1.5 yaşından itibaren başlayan belirtiler ) girdiğinden beri günlerimizin biraz zor geçtiğini söylemeliyim. Bir de sıcakların başlamasıyla hem dışarıda, hem içeride yapılacak şeylerin azalmasıyla epey zorlandığımı söyleyebilirim. Sıcağa, özellikle de nemli havaya olan tahammülsüzlüğüm sebebiyle sabrımın yetmediği zamanlar oluyor. İpek'in de inatçı ve dediğim dedik zamanlarıyla örtüşünce, işte o zaman bulunduğum ortamdan kaçmam gerekiyor. Gerçekten kaçmaktan bahsediyorum. Bulunduğumuz odayı, yeri kısa bir süre terk edip, sakinleşmeye çalışıyorum. Hem sinirli halimi görmesini, hem de gereksiz sözlerle ona yansıtmayı istemediğimden yapıyorum bunu. Tavsiye ederim, işe yarıyor. İçeriye gidip alakasız bir işle oyalıyorum kendimi ya da yastıkları yumrukluyorum. Aslında bunu görmesinde sakınca yokmuş. Çocukların da sinirlerini göstermeleri ve yansıtmaları için fırsat verilmeli hatta öğretilmeliymiş. Yastık yumruklamak da öğretebilecek dışa vurumlardan biriymiş. Neyse ben henüz ağlayarak dışa vurmasını destekliyorum. Ağlamak çocuğu rahatlatıp, o anki öfke nöbetini sağlıklı atlatmasını sağlıyormuş. Ben galiba başka konuya doğru ilerliyorum. Burada durayım.
       
       Benim konum, yaşasın artık tatile çıkıyoruzdu. Yukarıda anlattıklarımdan da anlayacağınız gibi çok ihtiyacım var. İnşallah kaldığımız sürece tazelenip, kendimi yenileyeceğimi düşünüyorum. Tatil için tercihimiz ev tutmak oldu. Çocukla en çok evde rahat ederiz diye düşündük. Yer olarak ise, daha önce gidip çok sevdiğimiz, hem sakin hem eşsiz güzellikte olan İzmir Seferihisar'da Sığacık'ı tercih ettik. Biz eşim, kızımız ve ben önden gidip iki hafta kalacağız. Eşimin izni bitip çalışmaya dönmesiyle, annem ve kardeşlerim eşlik edecek bize. Yaklaşık 1 ay daha kalacağız. İpek'i onlara havale etmeyi düşünüyorum bu sürede. Hehehe. Çok hinim değil mi? Neyse, önden giden birlik olarak evin eksiğini gediğini biz tamamlayacağız tabii. Yani ilk gidişte çok iş düşecek gibi görünüyor. Temizliğini yaptırıyor ev sahibi gerçi. Ama yine de yerleşmek, alış veriş filan yorucu şeyler.
        İlk günler ihtiyacımız olacak şeyleri buradan götürmeye karar verdim. Alış verişle uğraşmayalım hemen diye. En acil ihtiyaçları belirledim. Krem, şampuan, losyon gibi malzemeler için küçük bir seyahat çantamız var. İlk günleri idare eder. Havlu, mayo, terlik, şort, tişört, pijamalar da ya ayrı bir çantaya konacak ya da bavulların en üstlerine yerleştirilecek.

Aklım fikrim hemen gitsek de denize atsak kendimizi olduğundan, pratik takılalım istiyorum. Yiyeceğimizi bile buradan hazır götürelim diye düşündüm. Bu noktada Banvit'ten sipariş ettiğim ürünler çok kurtarıcı olacak gibi. Banvitburada.com sitesinden online verdiğiniz sipariş, seçtiğiniz saat aralığında kapınıza kadar geliyor. Sipariş verirken mesaj bölümüne "Gelmeden önce telefon açınız, zili çalmayınız" diye not düşmüştüm. Çünkü evde olduğum saatler, İpek'in öğle uykusuna denk gelen saatler. Bazen zil sesinden bile uyanabiliyor. Tam saatinde ve mesajımı dikkate alarak geldiler, tebrik ettim :) Çok dakik bir sistem. Büyük kolaylık.


       Hazır sandviç yapmak için hindi füme ve salam, çabuk öğün için piliç döner ve piliç cordon bleu çok işime yarayacak. ( Bu arada cordon bleu daha önce de vermiştim siparişini, tadı damağımda kalmıştı. )Orada nereden bulurum diye aramadan yine Banvitburada.com. dan aldığım dondurulmuş  kıyma ( evet kırmızı et de satıyorlar ve gayet lezzetli ) ve piliç butları da götürmeyi düşünüyorum. Bizim yemek işinin bir kaç gününü hallettik. İpek zaten çorba ve tosttan başka bir şey yemiyor bu aralar.

     

       Önümüzdeki pazar günü yola çıkacağız. Bu hafta sakin kafayla hazırlık yapmam gerekiyor. Liste yapıyorum bir şeyler unutmamak için. Eşim son güne kadar, hem de yoğun çalıştığı için, tüm hazırlıklar bana bakıyor maalesef. Buzluğu boşuna doldurmadım. Bir kısmını da burada yapıp akşam yemeklerini kurtarayım diyorum.

       Daha yapacak çok iş var. Bana kolay gelsin. Sevgilerimle.....

2 yorum

Güzel haber diye buna derim ben,yalniz cocukla tatile cikmak daha yorucu sende bilirsin,ama anneyle filan tabi avantaja cevrilebilir, bende hep ev kiralarim ,bu en rahat kismidir benim icin ve de herseyimi yanimda götürürüm,yalniz gittigimden alisverisi ilk basta zor gelir sonra alisirim! Her isimi de kendim hallettigimden artik profi oldum sayilir,ne lazim ne gereksiz bilirim,ilk basta hazirladiklarin zaten en önemli seyler,birde tatil yerlerinde bir günes kremi dünya para! Burda ucuz oldugundan epey stok yapiyorum bende!

Simdiden süper bir tatil diliyorum hepinize,tatilden haberlerle görüsmek dilegiyle......

Teşekkürler canım. Güneş kremi konusunda haklısın. Ben de buradan hallettim. Oradan güzel haberler ileteceğim inşallah. Görüşmek üzere...

Yorum için açıklama